radiosvoboda.org

Президент Панами створить комісію для розслідування фінансових махінацій

До складу комісії увійдуть як панамські, так і міжнародні експерти

Президент Панами Хуан Карлос вирішив створити комісію для розгляду імовірних фінансових махінацій після витоку документів компанії Mossack Fonseca. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Панамський уряд за допомогою нашого міністерства закордонних справ створить незалежну комісію з вітчизняних та міжнародних експертів, щоб запропонувати заходи, які ми здійснимо з іншими країнами світу з метою підвищити прозорість фінансових та правових систем. Ми країна, яка поважає міжнародне право й готова разом із міжнародною спільнотою докладати зусиль щодо пошуку рішень цієї глобальної проблеми", - повідомив президент Панами Хуан Карлос Варела.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) раніше розкритикувала владу Панами після витоку документів юридичної фірми Mossack Fonseca, що спеціалізується на створенні офшорів. 

"Панама - остання велика країна, яка далі надає змогу приховувати кошти від податків та правоохоронних органів за допомогою офшорів", – заявив генеральний секретар ОЕСР Гурріа Тревіньйо. 

Як повідомляв 5.ua, 3 квітня Центр дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) і сайти світових ЗМІ опублікували матеріали, присвячені корупції у найвищих ешелонах влади в низці країн. Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 млн документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. Вони повідомили, що знайшли важливу інформацію щодо 12 чинних та колишніх лідерів держав та урядів світу.

Попередній матеріал
Яресько оприлюднила декларацію про доходи
Наступний матеріал
У Греції страйкують держслужбовці
Теги:
Loading...

Засновник Mossack Fonseca назвав "панамські документи" вирваними з контексту

США мають намір розширити список санкцій проти РФ через "панамські документи"

У штаб-квартирі УЄФА провели обшуки через скандал із "панамськими документами"

"Страх і ненависть у Панамі": у Москві з’явився плакат із Путіним в образі кіногероя-наркоторговця

"Je Suis Panama" - Charlie Hebdo відреагував на офшорний скандал

5 канал - трансляція наживо