gazeta.ua

Єврокомісар про безвіз для України: "Немає потреби й надалі зволікати"

  Юрова наголосила, що "дуже скоро" громадяни України зможуть здійснювати подорожі до країн Шенгенської зони і "немає потреби й надалі зволікати"

  Єврокомісар з юстиції, прав споживачів і ґендерної рівності Вєра Юрова закликала депутатів Європарламенту підтримати рішення про надання Україні візової лібералізації з ЄС, що буде вагомим внеском у зміцнення культурних і економічних зв'язків між Україною та ЄС. Про це йдеться у промові Юрової перед депутатами Європарламенту, текст якої оприлюднений на сайті Представництва ЄС в Україні.

  "Дуже скоро громадяни України, які мають біометричні паспорти, отримають змогу здійснювати короткострокові подорожі до країн Шенгенської зони на період до 90 днів, не потребуючи для цього візи", – зазначила вона.

  "Я дуже рада, що ми наближаємо цей важливий момент: для України та її громадян, для її країн-сусідів та для Європейського Союзу. Ми є свідками результатів тяжкої роботи, яку проводила українська влада останні три роки", – зауважила Юрова і додала, що це був довгий процес, але "ми наближаємося до його завершення".

  "Шановні депутати, ми майже дісталися кінцевого пункту. Візова лібералізація з Україною буде вагомим внеском у зміцнення культурних і економічних зв'язків між Україною та Євросоюзом, а також для Східного партнерства та наших країн-сусідів загалом", – наголосила Юрова.

  Вона також сказала: "У Європарламенті превалює значний консенсус щодо потреби виконати обіцянку, яку ми дали громадянам України. Також це є визнанням тривалих і всеосяжних реформістських зусиль, яких докладала українська влада; йдеться, зокрема, про реформи у сфері управління кордонами, боротьби проти корупції та антидискримінаційних заходів... У такий спосіб ми втілимо у життя довготривалу потребу українських громадян і полегшимо розвиток міжлюдських контактів і співпраці. Маючи дієвий механізм призупинення безвізового режиму, який було переглянуто, немає потреби й надалі зволікати з підтримкою цього важливого документу".

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 квітня Європарламент поставить на голосування доповідь з пропозицією надати Україні безвізовий режим.

  Попередній матеріал
  МОЗ запустив сервіс пошуку аптек, які долучились до програми "Доступні ліки"
  Наступний матеріал
  Україна, демонструючи прогрес на шляху реформ, є екзистенційною загрозою для Москви – Порошенко
  Loading...

  У ЄП відбудеться голосування щодо безвізового режиму з Україною

  Жорсткі правила та штрафи: Корчілава розповів, як працює безвіз ЄС для Грузії

  Україна у виконанні вимог для безвізу "навіть перевершила очікування" – дебати в Європарламенті

  "Європа без бар'єрів": 3 мільйони українців вже отримали біометричні паспорти

  "Час. Підсумки дня": Що може перешкодити безвізу для України та чи варто чекати бойкоту Євробачення

  У ЄП перед дебатами щодо надання Україні "безвізу" спрацювала пожежна сигналізація – ЗМІ