patrioty.org.ua

"Висока ціна українського безвізу" – підсумки дебатів у Європарламенті щодо України

Депутати ЄП чекають на надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом

Фінальні оцінки депутатів напередодні безвізового голосування в Європарламенті засвідчили – Україна швидко виконала необхідні умови для відкриття кордонів із Євросоюзом, передає "5 канал". 

Як відомо, 5 квітня Європарламент проводив дебати щодо надання безвізу Україні. Під час засідання більшість євродепутатів визнали, що Україна досягла прогресу у запровадженні реформ та повністю виконала зобов'язання.

Чимало парламентаріїв наголосили, що Україна проводила реформи у складних умовах постійної агресії Росії на сході України. У багатьох виступах депутати згадували події Революції Гідності і ту високу ціну людських життів, яку заплатили українські громадяни, відстоюючи європейські цінності.

"Нарешті громадянам України нададуть безвізовий режим. Настав час для конкретних кроків, які втілять мрію Майдану, прагнення до зближення України з Європою – для людей і людьми. Україна виконала усі критерії в рекордний час. І що вражає - вони зробили це перебуваючи під агресією Росії, яка веде гібридну війну. Давайте будемо чесними – небагато країн зараз заплатили таку високу ціну за свої демократичні прагнення. Понад 10 тисяч українців загинули, захищаючи наші спільні цінності миру, демократії і свободи", – підкреслила депутат Європарламенту Анна Марія Корацца Більдт.

Крім того, польський депутат від політичної групи "Європейська народна партія" (ЄНП) Міхал Боні, що виступав від імені доповідача Комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Марії Габріель, заявив, що Україна у виконанні вимог для запровадження безвізового режиму з ЄС "навіть перевершила очікування" щодо втілення реформ.

"Україна досягла усіх вимог, встановлених Євросоюзом, і навіть перевершила очікування з точки зору довгострокових реформ", – зазначив він.

Попри підтримку безвізового режиму, парламентарії також висловлювали і свої застереження щодо окремих впроваджених реформ.

Одне з головних зауважень стосувалося закону про електронні декларації для громадських організацій. Зокрема, кілька депутатів висловилися категорично проти безвізу для України. Це парламентарії від тих партій, які вважають відверто проросійськими – зокрема, французький "Народний фронт" та німецька партія "Альтернатива для Німеччини".

Нагадаємо, 5 квітня Європарламент проводив дебати щодо надання безвізу Україні, а вже завтра – 6 квітня – відповідне питання буде проголосоване. 

Попередній матеріал
Кириленко розповів про деталі підготовки до Євробачення-2017 в МВЦ
Наступний матеріал
"Антидепресанти для вояків": Українські бійці в АТО поділились секретом нескінченної енергії
Loading...

Порошенко: Данія прекрасно розуміє, що безпека України – це одночасно безпека Європа

"Зупинімо Брюссель": влада Угорщини розпочала кампанію проти Євросоюзу

Аналітик про дебати в ЄП щодо безвізу: Бар'єри може створити лише Україна