Безвіз
Безвіз ar.volyn.ua

"Європа без бар'єрів": 3 мільйони українців вже отримали біометричні паспорти

Коли буде ухвалене остаточне рішення про надання Україні безвізового режиму з ЄС, кількість отриманих українцями біометричних паспортів зросте

На сьогодні видано майже 3 мільйони біометричних паспортів. Про це в ефірі "5 каналу" в ході "Інформаційного дня" заявила керівник громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

"Державна міграційна служба, яка є відповідальною за видачу біометричних закордонних паспортів, звітує про те, що сьогодні вже видано майже три мільйони", – сказала вона.

Сушко додала: "Я думаю, що коли остаточно буде прийнято рішення (про надання Україні безвізу з ЄС – 5.UA), все ж таки ця кількість (біометричних паспортів – 5.UA) ще збільшиться ... загалом, це є нормальна очікувана кількість. На жаль, стільки разів вже лунало, що буде безвізовий режим, що люди, мабуть, трошки втомилися від цих обіцянок і вирішили дочекатися остаточної дати".

Нагадаємо, дебати у Європарламенті щодо надання безвізу Україні тривають, однак перед початком засідання спрацювала пожежна сигналізація і головуючий попросив усіх депутатів залишити зал засідань. Наразі засідання у ЄП відновилося.

Голосування за надання безвізу для України відбудеться в четвер, 6 квітня, під час пленарного засідання законодавчого органу ЄС у Страсбурзі. Далі, за процедурою, це рішення має затвердити Рада Євросоюзу. Документ також повинні підписати у травні президент Європарламенту та головуючий у Раді ЄС представник Мальти. Рішення набуде чинності на 20-й день після опублікування.

Очікується, для українців буде скасовано візовий режим для подорожей до країн-членів Євросоюзу (за винятком Великої Британії та Ірландії) у червні. Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, можуть подорожувати до країн ЄС на 90 днів у період кожні 180 днів.

Попередній матеріал
"Пережив сім операцій та бореться": 10-місячний малюк терміново потребує допомоги
Наступний матеріал
"Домашнє завдання – на відмінно": Прифронтова "Мар'їнка" позбулася черг
Loading...

"Час. Підсумки дня": Що може перешкодити безвізу для України та чи варто чекати бойкоту Євробачення

У ЄП перед дебатами щодо надання Україні "безвізу" спрацювала пожежна сигналізація – ЗМІ

Європарламент сьогодні проведе дебати щодо надання безвізу Україні

У Латвії очікують, що влітку українці подорожуватимуть до ЄС без віз

Стала відома дата голосування щодо безвізу для України в Європарламенті – ЗМІ

Бельгійський дипломат розповів, як пов'язані вибори у Франції та безвіз для України