У зв'язку із тим, що уряд Німеччини шукає можливість ширше відкрити ринок праці своєї країни для працівників з-за меж Євросоюзу, українські заробітчани, які перебувають у Республіці Польща, поступово залишають цю країну, що надзвичайно сильно вдарить по економіці держави у майбутньому. Повідомив "УНІАН" з посиланням на Rzeczpospolita.
Офіційних заяв Берліна з приводу цього немає, однак достеменно відомо, що найбільше ФРН цікавлять саме українські працівники.
"Це правда, що Польща для українців ближча через схожість мови і менталітету, але скільки можна платити за більшу лояльність. У Німеччині можна заробити у три-чотири рази більше. І для багатьох цього достатньо, щоб туди їхати. На жаль, насамперед виїдуть найкращі спеціалісти у своїх сферах. І це буде дуже боляче", – повідомив польський підприємець та віце-президент Business Centre Club Збігнєв Журек.
Як повідомляють економічні експерти Союзу підприємців і працедавців Польщі, їх країна стоїть перед реальною проблемою сповільнення економічного зростання, яке може початися через відплив працівників з України в західну Європу.
"З 2016 року закликаємо до створення послідовної міграційної політики, яка передбачала би максимальне спрощення процедури працевлаштування громадян України та інших країн, вихідці з яких вже зараз працюють в Польщі і роблять внесок у зростання ВВП", – підкреслив секретар Департаменту права і законодавства Союзу підприємців і працедавців Якуб Біньковський.
На думку польських спеціалістів, вирішенням проблеми з нестачею робочих рук має стати створення прозорого механізму отримання дозволу на проживання в Польщі, а потім і отримання громадянства, однак це буде не просто зробити, тому що попит на працівників-іноземців зростатиме й в інших країнах Євросоюзу.
Слід відмітити, що динаміка економічної міграції в Польщу почала спадати. Згідно з даними міністерства сім’ї і праці Польщі, в першому півріччі 2018 року було видано на 13% менше дозволів на працевлаштування іноземцям, ніж торік.
Проте, як повідомляють аналітики, реальні кроки для притоку трудових мігрантів робить Німеччина.
"Берлін у рамках швидкої і простої процедури збирається підтверджувати кваліфікацію, здобуту за межами ЄС, а також проводити масштабні рекламні заходи для заохочення влаштуватися на роботу в Німеччині і водночас пропонувати підтримку у вивченні німецької мови", – повідомила директор департаменту права і законодавства Союзу підприємців і працедавців Катажина Нємийська.
Як повідомляв 5.UA, українці, які виїхали працювати за кордон, часто стають жертвами аферистів як серед посередників, так і серед самих роботодавців.