noi.md

В ООН розповіли, на скільки збільшиться населення планети до 2050 року

Читайте по-русски
Частка людей віком 65 років і старших стрімко зростає

Сьогодні населення світу, чисельність якого у 2019 році становила 7,7 млрд осіб, продовжує зростати, й до 2050 року досягне 9,7 млрд осіб, а до кінця століття збільшиться приблизно до 11 млрд осіб. Про таке інформують "Новини ООН".

Зростання економіки та чисельності населення привели до збільшення масштабів виробництва і споживання, що обернулося неймовірними наслідками для довкілля, наголосила перший заступник генсека ООН Аміна Мохаммед.

Слід зазначити, що про ці проблеми йшлося ще на Каїрській конференції. Вже тоді, 25 років тому, її учасники говорили про необхідність перейти на сталий розвиток.

У доповіді Генерального секретаря ООН, представленій на розгляд Комісії, зазначається, що зростання чисельності населення супроводжується його старінням, зниженням рівня народжуваності, а також стрімкою урбанізацією.

Щодо людей віком 65 років і старших, то їхня частка в загальній чисельності населення зростає. Зараз їх 19% в Європі і 16% у Північній Америці, а до 2050 року ці показники збільшаться до 28% і 23%, відповідно.

Очікується, що за цей період частка літніх людей в Азії, Латинській Америці й Карибському басейні також збільшиться – з нинішніх 8% до 18%. В Африці, де на сьогодні наймолодше населення, до 2050 року частка людей похилого віку становитиме 9%. При цьому вже сьогодні майже половина літніх людей у світі не отримує пенсії.

"Зараз приблизно 56% світового населення живуть у містах. Майже весь приріст населення у майбутньому відбуватиметься за рахунок збільшення кількості міських жителів, на яких, згідно з прогнозами, у 2030 році припадатиме 60% населення країн світу, а до 2050 року – приблизно 68%", – йдеться в тексті повідомлення.

Крім того, перший заступник Генерального секретаря ООН наголосила, що уряди всіх країн мають враховувати у своїх планах розвитку питання, пов'язані з тенденціями народжуваності, смертності та міграції, які впливатимуть на чисельність і вікову структуру майбутнього населення, а значить сприятимуть або перешкоджатимуть досягненню Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

Попередній матеріал
Стало відомо, чому НАБУ проводило обшуки в АРМА
Наступний матеріал
Олег Винник у новому кліпі зіграє Зорро – з'явилося відео тизера

Рейтинг щастя від ООН: на скільки позицій піднялася Україна

Родичі полонених моряків розповіли про свій візит до штаб-квартири ООН

Деокупація Криму: Порошенко назвав три кроки, як планує пришвидшити повернення півострова

Захоплені РФ українські моряки є військовополоненими – доповідь ООН

ПЦУ в зверненні до міжнародної спільноти перерахувала випадки тиску на Українську Церкву в Криму та ОРДЛО

"Ви і ваш лідер – вбивці українців!": Порошенко поставив на місце пропагандиста Кремля в ООН