Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Деокупація Криму: Порошенко назвав три кроки, як планує пришвидшити повернення півострова

  Читайте по-русски
  Нині більшість країн членів ООН готові вводити миротворчу місію як необхідний складовий компонент пакета безпеки для імплементації Мінська, наголосив Президент

  Президент України Петро Порошенко пояснив, яким чином має намір прискорити процес деокупації Криму в разі своєї перемоги на виборах президента. Порошенко пообіцяв, що його першим пріоритетом стане "активізація міжнародної співпраці щодо звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом". Про таке він заявив в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV. 

  Так він прокоментував нещодавно зроблену заяву про якнайшвидше повернення Криму у випадку його переобрання президентом.

  "Україна буде імплементувати платформу по звільненню Криму із залученням усіх (дипломатичних – ред.) засобів, які є у нашому розпорядженні", – заявив Президент.

  Порошенко наголосив, така платформа передбачає три складових, яких добиватиметься Україна на міжнародній арені:

  • це "розширення санкційного компоненту" щодо РФ у зв'язку з окупацією Криму;
  • введення нового "Азовського" пакету міжнародних санкцій стосовно Росії;
  • "координація зусиль щодо судових процесів проти РФ у зв'язку з порушенням низки конвенцій".

  Президент також нагадав, що проти Москви вже подано низку позовів і Київ має намір вести "розширену роботу щодо їх імплементації".

  "Одразу після виборів президента (в Україні – ред.) Путін вимушений буде відновити переговори щодо реалізації Мінських домовленостей і відновлення суверенітету України у Криму та перейти до обговорення в ООН питання запровадження миротворчої місії ООН", – сказав Порошенко.

  За його словами, нині більшість країн членів ООН "готові вводити миротворчу місію як необхідний складовий компонент пакета безпеки для імплементації Мінська".

  Як повідомляв 5.UA, раніше Президент Петро Порошенко заявив, що одразу ж після президентських виборів у випадку своєї перемоги зробить все можливе, щоб якнайшвидше повернути Крим Україні.

  Попередній матеріал
  Канада продовжила військову місію в Україні на три роки
  Наступний матеріал
  У МОЗ назвали топ-5 міфів про вакцинацію та розвінчали їх
  Loading...