Фото Getty Images

Угорщина виступила проти автоматичного продовження санкцій Євросоюзу проти РФ – подробиці

  Разом з тим в Угорщині наголосили, що ніколи не піде на порушення єдності ЄС у цьому питанні

  Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто закликав ЄС обговорювати санкції проти Росії, а не продовжувати їх автоматично. Про це він заявив в інтерв’ю російському пропагандистському каналу, пише "Європейська правда".

  "Ми чітко окреслили необхідність чесного діалогу, оскільки ми ненавидимо дурити одне одного. Потрібне чесне і пряме обговорення, чи досягли санкції успіху? Давайте проаналізуємо факти, чи допомогли санкції європейській економіці або російській економіці, чи, навпаки, допомогли чинити тиск на російську економіку, чи допомогли вони виконати Мінські угоди. Відповівши щиро на ці питання, ми повинні приймати рішення про наше майбутнє", – зазначив Сійярто. В той же час, за його словами, Угорщина ніколи не піде на порушення єдності ЄС у цьому питанні.

  "Нинішній італійський уряд, здається, розділяє нашу позицію – жодного автоматичного продовження санкцій, потрібна дискусія. А оскільки це країна, що входить до G7, меншій країні буде легше представити цю позицію з більшою країною" - заявив Сійярто. 

  Як відомо, Італія хоче обговорити питання послаблення санкцій проти Росії на саміті ЄС 18-19 жовтня. 31 липня Євросоюз запровадив санкції проти 6 російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту. Дипломати заявили, що було запропоновано 8 фірм, але дві були відкинуті після опозиції з боку Німеччини та Італії, які побоювалися шкоди для своїх ділових відносин з Росією. Тоді ж Італія заблокувала включення кримської депутатки у список санкцій ЄС проти Росії. У списку містяться імена так званих "колишніх" - чиновників, які більше не обіймають посад. Рим хотів вилучити їхні імена.  Новий уряд Італії не приховує, що прагне зняти санкції ЄС з Росії і каже, що країни вже повернулися до хороших відносин у сфері культури, торгівлі, промисловості і безпеки.

  Як повідомляв 5.UA, раніше ЗМІ опублікували відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України в консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині. Своєю чергою, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що після скандалу через оприлюднення відео угорці можуть вдатися до нових кроків з метою уповільнення інтеграції України до ЄС. 

  Попередній матеріал
  Мінінфраструктури запустило кампанію проти "гонщиків" на дорогах
  Наступний матеріал
  На Закарпатті невідомі кинули гранату у двір місцевого депутата
  Loading...

  Суд ЄС відмовився знімати санкції з ряду російських компаній

  ЄС продовжив на півроку персональні антиросійські санкції

  "Це питання першого": Кулеба розповів, які дві країни ЄС публічно "за" пом'якшення санкцій щодо РФ

  Порошенко: Санкції – єдиний засіб впливу на Росію-агресора, і вони працюють

  Клімкін: Угорський консул на Закарпатті не залишиться в Україні

  Угорщина видає свої паспорти не тільки на території України – політексперт