Санкції проти Росії
Санкції проти Росії dt.ua

"Це питання першого": Кулеба розповів, які дві країни ЄС публічно "за" пом'якшення санкцій щодо РФ

Водночас є держави в ЄС, які рішуче відкидають цей сценарій

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

На запитання ведучої, кого, крім Італії, можна віднести до групи країн, які систематично сповідують політику скасування або пом'якшення санкцій, Кулеба сказав: "Є дві країни, які найбільш активно в публічній і не публічні площині наголошують на необхідності перегляду санкційного режиму. Це Італія та Угорщина, але ми прекрасно розуміємо, що це питання першого. Тобто коли хтось один вже наважиться піти до кінця в цьому питанні, то є певні країни, які до них долучаться. Вони себе не проявляють, але вони є".

Кулеба також розповів: "Наприклад, в Італії офіційно в коаліційній угоді, яка є законом, записано, що санкції проти Росії мають бути переглянуті. І це проблема, тому що це коаліційна угода. Це не просто заява окремого політика. Це домовленість уряду працювати над цим. Тому ризики є дуже серйозні. Але ми теж працюємо, ми маємо досвід цієї боротьби".

Він додав: "Водночас є держави у ЄС, які рішуче відкидають цей сценарій. І в них є внутрішня дискусія з цього приводу. І поки що в цій дискусії стабільно перемагає якраз група прихильників санкцій і це нормально, що є хтось невдоволений, бо Євросоюз це демократичне об'єднання. Для нас важливо не те, що там є ця дискусія, а те, що перемагає завжди сторона світла, тобто ті, хто стоять на захисті санкційного режиму. Ми знаємо настої в країнах – членах ЄС, знаємо, хто намагається просунути який порядок денний. І наші посли відповідним чином там працюють".

Крім того, Кулеба сказав, що умовою зняття санкцій з РФ є припинення її агресії щодо України: "Я скільки пам'ятаю з 2014 року кожного року є тема, мовляв, давайте щось переглянемо, щось послабимо. І хочу всім нагадати, що санкції за Донбас прив'язані до повного виконання Мінських домовленостей. А повне виконання Мінських домовленостей починається за гарантування безпеки. І коли я вчора чув від наших детальну статистику і бачив відео обстрілів, те, що не потрапляє в новини. Коли "Град" на окупованій території Донбасу, а потім інший ракурс і показано, куди лягають ці ракети – про яке виконання Мінських домовленостей можемо говорити, якщо Росія безперервно нас обстрілює, нагнітає ситуацію в Азовському морі і демонструє, що свої агресивні наміри вона не згортала".

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
Прес-конференція на тему: "Аналіз бойових дій біля Іловайська 24-29 серпня 2014 року" – відео
Loading...

ХІІІ Нарада керівників закордонних дипустанов України: виступ Володимира Єльченка – відео

Подальша оборонна підтримка України та посилення санкцій проти РФ: подробиці брифінгу посла України у США

"Інформаційний вечір" з Зоряном Шкіряком і Дмитром Кулебою на "5 каналі" – трансляція

Відлуння справи Скрипалів: набрали чинності нові санкції США проти Росії

Курс на ЄС і НАТО: Порошенко хоче внести до Ради зміни до Конституції

У Сенаті США розповіли, коли будуть уведені нові обмеження стосовно Росії