Черговий будівельний скандал у Києві (репортаж)

  Сутички між городянами та забудовниками не припинилися навіть попри те, що 90 відсотків будмайданчиків Києва заморожені. Цього разу на сполох б`ють мешканці вулиці Борщагівської. Кажуть, майбутня висотка загрожує їм ледь не катастрофою. Запланований бетонний велетень може зруйнувати сусідні "хрущовки". Адже усі вони збудовані на піщаних подушках у заплаві підземної річки Либідь.

  Пані Євгенія Томашевська з народження живе на берегах Либіді. В дитинстві у власній садибі, а нині у "хрущовці", яку збудували на її місці. Дідуся Євгенії Леонідівни розкуркулили за радянських часів. На родинних землях Томашевських виріс цілий мікрорайон. А колись повновода Либідь назавжди сховалася під землю. Втім і зараз нагадує про себе, найчастіше - будівельникам.

  Щоби збудувати цей будинок, насипали спеціальну піщану подушку. Пані Євгенія згадує: котлован був повний води. Тому в будинку немає навіть підвалів. Сусідній будмайданчик спровокував між тутешніх мешканців справжню паніку. Кажуть, двадцяти восьми поверхова свічка, яку тут планують звести, знищить усі сусідні будинки. А понад усе людей обурило перекладання теплотраси. Центральну мережу прокладуть просто під їхніми вікнами.

  Більше сотні експертних погоджень українських та австрійських фахівців та всі необхідні дозвільні документи - такі аргументи іноземного інвестора. Клеменс Лер переконує: сучасні будівельні технології дають можливість убезпечити будівництво навіть на плавунах. Твердить, що мешканцям нічого хвилюватися, свої технології інвестор випробував в Австрії та Угорщині. 

  Пан Лер переконує, якщо буде хоч найменший ризик зашкодити сусіднім будівлям - він сам відмовиться від проекту. Та попри переконання забудовника, мешканці Борщагівської йому не вірять. Вони створили спеціальну робочу групу для перевірки проекту та заручилися підтримкою депутатів Київради.

  Євгенія Томашевська пам`ятає, як по Либіді ходили пароходи. Нині ж про неї нагадують хіба що будівельні скандали та труднощі з будівництвом метро.

  Алла Козакова, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.90Мб)

  Попередній матеріал
  Бесарабськоий гастроном пустили з молотка за 3 млн грн
  Наступний матеріал
  КС відновив рішення Уряду про розірвання договору з "Венко"
  Теги:
  Loading...