Німецькі спеціалісти взялись допомогти київським безпритульним тваринам

  Київським безпритульним тваринам взялись допомагати німецькі спеціалісти. На три тижні ветеринари приїхали до України аби провести безкоштовну стерилізацію. Оперують тварин в міській лікарні ветеринарної медицини. Звернутись по допомогу туди може кожен охочий.

  У холі клініки - неабияке хвилювання. Півторарічна Пуля чекає своєї черги на операцію.

  Алла Єрмолаєва, волонтер: "Она вот гуляет, а потом начинаются свадьбы, а это ж никому не нравится. Поэтому надо ее постерелизовать, чтобы было все нормально с ней".

  Дізнавшись про масові убивства собак до Євро-2012, німецька природоохоронна організація взялася за їхню стерилізацію. За три дні акції прооперували більше п`ятдесяти тварин.

  Вадим Теплюк, заступник директора КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини": "Методика проведення стерилізації не відрізняється нічим. Наші спеціалісти проводять такою самою методикою. Але єдине, що вони застосовують інші шовні матеріали. Це дозволяє випускати тварину на 2-3 день після стерилізації".

  Після операції собак утримують у клініці ще протягом 5-ти днів. Доглядають за ними волонтери. Вони ж і приводять безхатченків до лікарні. На рахунку добровольців - сотні стерилізованих собак.

  Наталя Гречко, волонтер: "Проблема безпритульних тварин існує, і хотілось би її вирішити, але гуманним способом, щоб не страждали ні люди, ні тварини. Є можливість стерилізувати тварин, щоб вони не опинялись на вулиці, щоб вони не страждали від жорстокого поводження".

  За три тижні акції німецькі фахівці хочуть прооперувати 600 собак. Ветеринари зізнаються - для Києва така кількість мізерна. Однак вони переконані: головне - це показати українцям, що проблему безпритульних тварин можна розв`язати гуманними методами. Після закінчення акції, стерилізацію продовжать київські медики. Упродовж року вони планують прооперувати 5 тисяч тварин.

  Константин Антов, ветеринар: "Я в Україні лише кілька днів. І поки що мені важко сказати - наскільки складна у вас ситуація з безпритульними тваринами. Але я багато про це чув. Кажуть, що лише в Києві розгулює більше 20-ти тисяч собак-безхатченків. А це вже неабияка проблема. У моїй країні передбачена відповідальність перед законом для людей, які викидають тварин на вулицю. Найбільша проблема - це ваша ментальність".

  Після операції собакам роблять щеплення від сказу, набивають спеціальне тату на внутрішній бік вуха та одягають червоний нашийник. Тоді повертають на вулицю. Чотирилапим, яким пощастило більше - можуть потрапити до родини. Новим господарям їх віддають задарма.

  Ольга Сас-Тарасова, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині відремонтували педагогічно-реабілітаційний центр
  Наступний матеріал
  Команда Федотенка наздогнала за очками лідера чемпіонату НХЛ
  Теги: