У світі за добу зафіксовано рекордну кількість нових випадків COVID-19 – Латинська Америка на межі голоду Читайте по-русски

Коронавірус 5 канал
У Великій Британії послаблять карантин з 1 червня, а у Франції – з 2 червня

Станом на ранок 29 травня у світі зафіксовано 5 906 202 випадків коронавірусу, зокрема 2 579 877 осіб одужали і 362 024 загинули. Про це свідчать дані Worldometer. 28 травня у світі діагностували рекордну кількість заражених – 116 304.

США

У США на сьогодні 1 768 461 випадок коронавірусу, зокрема 103 330 осіб загинули і 193 181 одужали. За добу 22 658 нових випадків.

Бразилія

У Бразилії зафіксовано 438 812 випадків, за минулу добу там діагностували 24 151 випадок захворювання на коронавірус.

Росія

На третьому місці антирейтингу захворюваності залишається Росія. Там підтверджено 387 623 випадки хвороби, за останню добу виявили 8572 інфікованих.

Мексика

Більша частина нових випадків коронавірусу у світі припадають на Мексику, де сьогодні зареєстрували 3377 (81 400 за весь час) і 447 нових смертей (9044 всього). 

Іспанія та Велика Британія

В Іспанії та Великій Британії зафіксовано 284 986 і 269 127 випадків коронавірусу відповідно. Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про те, що з понеділка, 1 червня, у країні будуть скасовані деякі карантинні обмеження. Про це повідомляє ВВС.

Зокрема, з понеділка відкриються деякі магазини, які продають не харчові продукти. Також будуть дозволені збори людей у кількості до шести осіб. Зустрічі будуть дозволені тільки на приватній території.

"Ці зміни означають, що друзі та сім'ї почнуть зустрічатися з близькими. Це довгоочікуваний і радісний момент", – заявив Джонсон.

Також із понеділка відкриються школи для більшої кількості дітей, ніж це передбачено зараз. Борис Джонсон зазначив, що люди "повинні бути напоготові та діяти відповідально".

Велика Британія знаходиться на четвертому місці за кількістю виявлених випадків зараження коронавірусом.

Франція

У Франції з 2 червня розпочнеться друга фаза послаблення обмежень, запроваджених у зв'язку з епідемією коронавірусу. Про це заявив прем'єр Франції Едуар Філіпп, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BFMTV.

Обмеження на поїздки, кафе, ресторани та парки будуть значною мірою пом'якшені. Мешканцям Франції знову дозволять подорожувати далі ніж на 100 км від свого будинку, але поки в межах країни.

Обмеження будуть послаблюватися в залежності від епідеміологічного стану у кожному регіоні. У регіонах із "зеленим" рівнем епідеміологічного ризику поновлять роботу бари і ресторани – їм буде дозволено приймати відвідувачів лише на терасах; носіння захисних масок залишатиметься обов'язковим у громадському транспорті. Водночас навчання для учнів старших класів, які мешкають у "помаранчевій" зоні, не поновиться. Наразі "помаранчевою" зоною лишається столичний регіон.

Водночас уже на вихідні в Парижі знову відкриються парки, які на момент першої фази послаблення класифікувалися як зони підвищеного ризику.

Із 2 червня у країні відкриються також пляжі, кемпінги та гостьові будинки. Знову зможуть приймати відвідувачів музеї та театри. Кінотеатри повинні запрацювати дещо пізніше. 

Майже через три тижні після початку послаблення обмежень ситуація у сфері охорони здоров'я поліпшується, а число тяжкохворих пацієнтів, що знаходяться в реанімації, неухильно падає.

"Циркуляція вірусу в значній мірі сповільнилася", – йдеться в перших висновках системи відстеження соціального забезпечення.

Після 2 червня і далі діятиме обмеження на зібрання громадян більше 10 осіб. Щонайменше до 15 червня діятимуть обмеження на перетин внутрішніх кордонів ЄС.

За добу в країні підтвердили 3325 випадків коронавірусу, усього ж там 182 238 хворих.

Варто зауважити, що через негативні наслідки пандемії COVID-19 в Латинській Америці на межі голоду перебувають щонайменше 14 мільйонів осіб. Про це заявили у Всесвітній продовольчій програмі ООН (UN WFP), інформує AP.

У 2019 році 3,4 мільйона людей зазнали серйозних харчових проблем. Це число може збільшитися вчетверо в одному з найбільш вразливих регіонів світу, згідно з новими прогнозами UNWFP.

"Ми переходимо до дуже складної стадії", – сказав Мігель Баррето, регіональний директор UNWFP у країнах Латинської Америки та Карибського басейну. "Це те, що ми називаємо пандемією голоду", – додав Баррето.

Ознаки голоду вже відчуваються по всьому регіону, де бідні громадяни нехтують карантинними обмеженнями заради пошуків грошей та харчів. Багато хто з тих, хто голодує, – неофіційні працівники, які становлять значну частину робочої сили в країнах Латинської Америки, та люди, які втратили роботу в умовах неочікуваного економічного спаду.

Як повідомляв 5.UA, станом на 9:00 29 травня в Україні 22 811 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 679 летальних, 8934 пацієнти одужали (495 за вчора). За добу зафіксовано 429 нових випадків.

20 найдивніших захисних костюмів, які налякають не лише коронавірус

Краще навіть не наближатися
/
Звичайний похід до супермаркету під час карантину
/
У нього просто не знайшлося маски
/
Зате тепер він точно не буде чіпати лице руками
/
Справжні лицарі завжди напоготові
/
Головне, не забути почепити часник
/
У винному відділі
/
Тримай дистанцію
/
Ще один чумний лікар прийшов по вино
/
Це єдина маска, яку вона змогла знайти
/
Дуже стильно
/
Здається, це зайшло надто далеко
/
Безпека передусім
/
Максимальний рівень захисту
/
Містер Привид
/
А чому б і ні
/
Імпровізація – наше все
/
Штурмовик патрулює місцевість
/
Сучасні проблеми потребують сучасних рішень
/
Коронавірус точно не пройде
/

 

 

 

 

 

 

 

Попередній матеріал
СOVID-19 у світі: США встановили антирекорд за кількістю смертей, а Вірменія оголосила про другу хвилю пандемії
Наступний матеріал
Росія в антилідерах, а Туреччина знову відкриває ресторани: у світі додалося понад 19 тис. випадків COVID-19
Loading...