Понад 20 вакцин проти коронавірусу розробляють у світі. Результати випробувань очікують уже за кілька тижнів. Про це повідомив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає "5 канал".
Зазначив: ризик поширення хвороби на глобальному рівні натепер дуже високий.
"Наші епідеміологи постійно стежать за розвитком ситуації. Ми підвищили ризик поширення та впливу коронавірусу у світі до дуже високого рівня. Натепер спалахи хвороби в деяких країнах пов'язані між собою, але у більшості випадків ланцюжки зараження неможливо простежити. У нас іще є шанс стримати недугу. Для цього потрібні рішучі й оперативні кроки: швидко виявляти заражених, ізолювати і лікувати їх, а також детально відстежувати ланцюжки інфікування", – заявив Тедрос Адханом Ґебреєсус, голова Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Від хвороби вже померли 2867 осіб. Інфікованих – понад 83 тис. у майже 60 країнах і територіях світу. Натепер недугу підтвердили у трьох країнах, які межують з Україною. Це Румунія, Білорусь та Росія.
У Білорусі хворобу виявили у студента, що прибув з Ірану. Перші випадки коронавірусу зафіксували також і в Мексиці, Азербайджані та Новій Зеландії. Одужали від хвороби понад 35 тис. 600 осіб.

Найбільшим осередком захворювання залишається Китай. Там майже 79 тис. заражених. На другому місці Південна Корея. В Італії хвороба забрала життя 21 особи, інфікованих – понад 880. Також 10 нових випадків зараження коронавірусом за останню добу зафіксували в Німеччині.
Більшість у місті Гайнсберг, що на заході країни. Напередодні міністр охорони здоров'я Німеччини заявив, що держава перебуває на порозі епідемії.
Через спалах коронавірусу в Європі міністри охорони здоров'я ЄС проведуть екстрену зустріч 6 березня.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю повідомила про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу. Вірус передається від людини до людини, інкубаційний період становить близько двох тижнів.