Вірменія
Вірменія 5 канал

Сутички й затримання у Вірменії – тисячі людей протестують проти угоди щодо Карабаху

Читайте по-русски
Домовленість також дозволила російським військам зайти на територію Нагірного Карабаху на 5 років

Понад 130 протестувальників затримали у Вірменії. Вони вже другий день поспіль виходять на мітинги, бо не задоволені угодою, яка припинила війну в Нагірному Карабаху. Кажуть, що це капітуляція. Продовжить кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

"Нікол – зрадник" – так скандують вірмени про свого прем'єра. Напередодні Нікол Пашинян уклав угоду про завершення війни в Нагірному Карабаху. Громадяни вважають її капітуляцією. Підписали документ Азербайджан та Вірменія за посередництва президента Росії. Люди обурені.

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці країни і планують знову захопити будівлю парламенту. Туди вже стягують правоохоронців.

На протести вже реагує вірменська поліція. Мітингарів не шкодує. Найактивніших вихоплює з натовпу та кидає в автозаки. Це і жінки, і пенсіонери, і навіть депутати опозиційних партій.

Затриманих обвинувачують у спробі захопити владу та насильницькому поваленні конституційного ладу. Проте люди не мають наміру йти з вулиць. Бо, згідно з документом, Вірменія виводить свої війська з Нагірного Карабаху, складає зброю та віддає Азербайджану ту частину території, яку ті встигли захопити за 44 дні війни. Вірмени переконані: це – здача національних інтересів.

Напередодні вночі протестувальники вийшли до будівлі парламенту та вимагали продовжити боротьбу за Нагірний Карабах. Це територія, населена вірменами і розташована в центрі Азербайджану. Вірмени настільки розлютилися, що пограбували резиденцію прем'єра і вимагали його відставки.

Нікол Пашинян зі свого боку лишень пише гнівні дописи та зрідка лишає відеозвернення. А от на публіці не з'являється. Припускають, що він переховується, бо боїться розправи. Його вже шукають мітингарі.

Укладена угода, яка спричинила незадоволення вірмен, має завершити воєнні дії між Єреваном та Баку. Вони тривають у країні понад півтора місяця. Громадяни з цим не згодні і готові боротися і далі. Крім того, домовленість дозволила російським військам зайти на територію Нагірного Карабаху на цілих 5 років. І нібито контролювати там дотримання миру.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Засідання Кабінету Міністрів України, брифінг за підсумками – трансляція
Наступний матеріал
"Як мавпа з гранатами": влада не розуміє, до чого призведе карантин – підприємець
Loading...