Анджей Дуда
Анджей Дуда 5 канал

Президент Польщі в річницю Другої світової війни: наївно вірити, що нічого схожого більше не станеться

Читайте по-русски
У країні від ранку вшанували загиблих

Наївно вірити, що неможлива нова світова війна. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час пам'ятних заходів у 82-гу річницю початку Другої світової війни. Вони проходили у місті Велюнь, з якого і почалося бомбардування Польщі. Там сьогодні від ранку вшанували загиблих. Дуда закликав пам'ятати про уроки історії, аби уникнути повторення злочину такого масштабу, передає "5 канал".

"Наївно вірити, що нічого схожого більше не трапиться знову. Не трапиться, якщо ми будемо сильними. Не трапиться, якщо ми будемо рішучими, якщо буде зрозуміло, що цього не варто робити, тому що буде різка відсіч", – наголосив президент Польщі Анджей Дуда.

Так, Західна Україна у 1939 році входила до складу Польщі, тож українці одними з перших розпочали боротьбу проти нацизму в лавах Війська польського. 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста. СРСР вступив у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. Проте Третій Рейх зрадив свого союзника і розвернув зброю проти Кремля у 1941 році. Друга світова війна тривала до 2 вересня 1945 року. Саме тоді був підписаний Акт капітуляції Японії. Участь у боях брали понад 60 країн із різних континентів. Під час протистояння вперше в історії людства застосували атомну бомбу. Збройний конфлікт, за різними даними, забрав життя від 50 до 80 мільйонів людей. За даними Інституту національної пам'яті, Україна разом із цивільним і військовим населенням втратила до 14 мільйонів.

Нагадаємо, у Північноатлантичному договорі немає норми, яка не дозволяла б вступ країни до НАТО під час війни на її території.

 

Попередній матеріал
У Києві до 1 вересня відкрили реконструйовану школу №22
Наступний матеріал
"Слуга" Трухін вперше прокоментував скандальну ДТП
Loading...

На Одещині чоловік знайшов авіабомбу на власному городі

Шпигун США, агент КДБ чи офіцер Третього Рейху: таємниці життя українського "Фукуями"

Смерть "від ковтка води": шокуючі свідчення тих, хто пережив ядерний удар по Хіросімі і Нагасакі

СБУ затримала "чорних копачів": планували торгувати тротилом зі старих авіабомб

Бомба для фюрера: чому провалилися найгучніші замахи на Адольфа Гітлера

Про радянські міфи щодо Другої світової і про сучасну війну та її головну зброю – В'ятрович і Цибульська в "Кондратюк у понеділок"