fakty.ua

Представник генсека ООН різко відповів на критику з боку України

  Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко обурений заявою Бан Кі-муна про роль Росії

  Представник генсека ООН Стефан Дюжаррик різко відповів на критику з боку України щодо заяв Бан Кі-муна на міжнародному економічному форумі в Петербурзі про важливу роль Росії у закінченні конфлікту на Донбасі. Він сказав, що не збирається на неї реагувати. Про це повідомило агентство Associated Press.

  Він заявив: "Я не збираюся аналізувати або реагувати на критичні зауваження, які можуть бути отримані". Окрім того, Дюжаррик заявив, що "ми не відмовимося від своїх слів" і порадив читати повний текст виступу Бан Кі-муна.

  Нагадаємо, як інформує Deutsche Welle‎, Україна направляє лист з протестом генсеку ООН через його слова про Донбас і роль Росії. Так, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що глибоко обурений заявами генерального секретаря Організації Бан Кі-муна про критично важливу роль Росії роль у тому, щоб покласти край конфлікту в Донбасі, повідомляє "Радіо Свобода".

  Раніше генсек ООН підготував промову для Петербурзького економічного форуму, у якій йдеться про те, що Росія "грає вирішальну роль... у вирішенні нагальних глобальних проблем, від припинення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини та боротьби з поширенням зброї масового ураження". У підсумку промова, яку виказав генсек, дещо відрізнялася, у ній вже не було згадки про Україну, але все одно йшлося про те, що Москва грає дуже важливу роль, і в ООН дуже сильно розраховують на "лідерство Росії".

  Єльченко наголосив, що не розуміє, як керівник ООН "може говорити речі, що є по суті похвалою ролі Росії в залагодженні конфлікту в Україні, в той час як Росія є головним гравцем в агресії проти України, в підтриманні цього конфлікту в розпаленому стані".

  Він також заявив, що Бан Кі-мун відтепер втратив моральне право щось говорити про конфлікт в Україні або про анексію Криму.

  Зауважимо, Геращенко прокоментувала заяву генсека ООН щодо ролі Росії.

  Відомо, що ООН виправила слова Бан Гі Муна про "критично важливу роль РФ в конфлікті в Україні"

  Як повідомляв 5.ua, голови вищих політичних органів ЄС вказали на єдиний шлях для скасування санкцій проти РФ.

  Попередній матеріал
  За 400 кілометрів: Житомирщина приймає сміття зі Львова, люди влаштували акцію протесту
  Наступний матеріал
  Друга поспіль невдача українців на Євро-2016: хроніка подій

  Україна звинуватила ООН у бездіяльності щодо миротворчої місії на Донбасі

  В ООН є достовірна інформація про рух російських військ через кордон України

  У СБУ заперечують заяву посадовця ООН про секретні тюрми в Україні

  ООН: Порушення прав людини на окупованих територіях ставить під сумнів проведення виборів

  ООН: Через конфлікт на Сході України загинуло понад 9 тис. людей

  Чуркіна зловили на брехні щодо України під час виступу в ООН