Житомир_сміття
5.ua

За 400 кілометрів: Житомирщина приймає сміття зі Львова, люди влаштували акцію протесту

Місцева влада переконує, що ситуація під контролем

У Житомирі кілька десятків активістів перекрили дорогу до міського сміттєзвалища і не пропускають туди вантажівки зі Львова. Люди переконані, що житомирське звалище і так переповнене. Вони побоюються екологічної катастрофи.

Місцеві занепокоєні появою фур з львівськими номерами, які впродовж останніх трьох днів возять сюди сміття. Вони стверджують, що житомирське звалище і без того переповнене.

"Великі такі фури. За ніч позаминулу мені давали такі дані люди, які працюють на сміттєзвалищі, 11 фур було, оцих здорових машин", – каже місцева мешканка Наталія Соколовська.

"Чого Львів має везти нам сюди сміття? У нас свого вистачає. У нас малі дітки, і ми хочемо, щоб вони трошки у чистішій екології жили і росли", – додає Олена Гуцалюк.

Наразі житомирські активісти перекривають рух машин із львівськими номерами на сміттєзвалище. Натомість чиновники міськради і комунальники переконують, що ситуація під контролем, і львівське сміття не перевантажить сміттєзвалище.

"Тут на ваги ми ставили… Є лозунг "Єдина Україна", і ми допомагаємо в такій важкій ситуації колегам зі Львова, або не допомагаємо. Ми працюємо в нормальному робочому режимі і не в збиток собі", – зазначає заступник міського голови Житомира Олександр Фещенко.

"Сьогоднішній об'єм (той, який ми приймаємо зі Львова) - це півдоби того, що з Житомира завозиться. В кубах якщо це вимірювати, то це близько 500-650 кубічних метрів зі Львова приймаємо", – повідомив директор комунального автотранспортного підприємства Сергій Колеснік. Водночас, до мітингувальників представники влади не приїхали. Мешканці не планують припиняти свою акцію, обіцяють і надалі блокувати в’їзд львівських вантажівок і навіть заявляють про плани нічного чергування.

Як повідомляв 5.ua, 30 травня четверо рятувальників оглядали Грибовицьке сміттєзвалище на Львівщині. Перевіряли, чи не виникло займання на території. В одну мить тисячі тонн сміття лавиною обвалилися на людей.

Нагадаємо, 31 травня під завалами знайшли трьох людей. Їхні тіла були на глибині близько шести метрів

Оксана Трокоз, Ігор Косташ

Попередній матеріал
На Львівщині викрили "поштовиків", що розікрали 1 млн гривень
Наступний матеріал
Представник генсека ООН різко відповів на критику з боку України

ДСНС: На Львівщині загорілося ще одне сміттєзвалище

На Львівщині активісти блокували в'їзд вантажівок до сміттєзвалища

Зоною екологічного лиха можна визначити Грибовецьке сміттєзвалище і найближчі села, але не Львів – експерт

Садовий звернувся до Президента оголосити Львів і передмістя зоною надзвичайної екологічної ситуації