Зоною екологічного лиха можна визначити Грибовецьке сміттєзвалище і найближчі села, але не Львів – експерт

У Львові в середньому на день утворюється близько 700 тонн відходів, зазначив керівник проекту "Чисте місто" Іван Олексієвець

Зоною надзвичайної екологічної ситуації можна оголосити Грибовецьке сміттєзвалище і найближчі населені пункти, але не місто Львів. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив еколог, керівник проекту "Чисте місто" Іван Олексієвець.

"Я думаю, що зоною екологічного лиха можна визначити тільки сам об'єкт – саме Грибовецьке сміттєзвалище і населені пункти, які знаходяться близько біля нього, але не місто Львів. Дійсно, проблема міста Львова, що місту Львову на сьогодні немає де подіти сміття і це може бути італійський варіант – що просто все місто може бути в смітті, тому що оточуючі населені пункти не можуть прийняти таку кількість відходів, які утворюються в межах міста Львова", – зазначив він.

Еколог додав: "У Львові десь в середньому на день утворюється близько 700 тонн відходів – це близько 70 сміттєвозів вивозить сміття. Якщо вони зайдуть в якесь із міст оточуючих, то вони звалять повністю цей полігон (Грибовецьке сміттєзвалище – 5.ua). Тому місту треба думати, яким чином вирішити цю проблему".

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до Президента і прем'єр-міністра з проханням оголосити місто Львів і передмістя зоною надзвичайної екологічної ситуації. У відповідь глава держави висловився проти політизації проблеми із вивезенням сміття у місті, зазначивши, що "сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику".

Попередній матеріал
Українка Ганна Ушеніна стала чемпіонкою Європи з шахів
Наступний матеріал
Сміттєва криза у Львові: еколог пропонує вихід

Під Львовом на сміттєзвалищі триває пожежа

Чи з'явиться у Львові сміттєпереробний завод після трагедії на Грибовицькому полігоні

На сміттєзвалищі біля Львова довелося призупинити пошуки зниклого еколога

До розслідування трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі долучилася СБУ

"Переконаний, що це був підпал" – мер Львова про трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі

5 канал - трансляція наживо