ООН виправила слова Бан Кі-муна про "критично важливу роль РФ у конфлікті в Україні"

  В ООН зреагували на обурення української сторони

  Після критики з боку постійного представника України при Організації Об'єднаних Націй Володимира Єльченка слів генсека організації Бан Кі-муна, на сайті ООН текст промови виправили. Новий текст промови можна переглянути на офіційному сайті ООН.

  У поширеному тексті раніше говорилося: "Росія, як постійний член Ради безпеки ООН, відіграє важливу роль в його роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення". (Оригінал цитати наводить depo.ua з посиланням на Associated Press – The Russian Federation, as a permanent member of the United Nations Security Council, has a critical role to play in this work and in addressing other pressing global issues, from ending the conflicts in Ukraine and Syria, to safeguarding human rights and controlling the proliferation of weapons of mass destruction).

  Пізніше слова про Росію виправили. "Росія, як держава-засновник ООН і постійний член Ради Безпеки, відіграє дуже важливу роль, і я дійсно серйозно сподіваюся на лідерство РФ (The Russian Federation, as a founding member of the UN and as a permanent member of the Security Council, has a very important role to play and I really count heavily on the leadership of the Russian Federation – 5.ua)", – йдеться в оновленому тексті на сайті ООН.

  Водночас офіційний представник генсека Стефан Дюжаррік заявив агентствуThe Associated Press, що Бан Кі-мун не буде відмовлятися від своїх слів, висловлених під час Петербурзького міжнародного економічного форму.

  Дюжаррік також пояснив, інформує одне з російських видань, що спочатку слова були поширені в тому вигляді, в якому вони були підготовлені ​​до виступу. "Потім у своїй промові він (генсек) зробив деякі зміни. Тому другий варіант виступу – це те, що насправді було сказано", – повідомив він.

  Зауважимо, Геращенко прокоментувала заяву генсека ООН щодо ролі Росії

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше представник генсека ООН різко відповів на критику з боку України. Він заявив: "Я не збираюся аналізувати або реагувати на критичні зауваження, які можуть бути отримані".

  Попередній матеріал
  Лисенко: Від снайперської кулі поблизу Авдіївки загинув боєць
  Наступний матеріал
  В аеропорту Харкова затримали росіянина, якого розшукує Інтерпол

  На реформування Верховної Ради ЄС та ООН виділять 1,3 млн євро

  Україна звинуватила ООН у бездіяльності щодо миротворчої місії на Донбасі

  В ООН є достовірна інформація про рух російських військ через кордон України

  У Мінську представники ОБСЄ звітують про порушення перемир’я на Донбасі