Голови вищих політичних органів ЄС вказали на єдиний шлях для скасування санкцій проти РФ

Основною умовою до Росії є повне виконання своїх зобов'язань, Мінських домовленостей

Президент Європейської ради Дональд Туск вважає, що позиція Євросоюзу повинна залишатися незмінною: санкції залишатимуться до повного виконання Росією Мінських домовленостей. Він вважає, що санкційне  рішення можуть ухвалити до засідання Ради глав Європейського Союзу на нижчому рівні міністрів і послів.

"Позиція ЄС зараз чітка. Санкції проти Росії мають бути продовжені до виконання нею Мінських угод. Я думаю, що відповідне рішення  ухвалять ще до саміту у Варшаві", – зазначив він.

Те, що виконання Мінських домовленостей – єдиний шлях для скасування санкцій проти Росії, зазначив і президент Єврокомісії. У Санкт-Петербурзі Жан-Клод Юнкер наголосив, що Росія є учасником Мінських домовленостей і має дотримуватись взятих зобов'язань. Глава Єврокомісії вважає, що попри санкції, Брюссель має продовжувати діалог із Москвою. І саме тому Юнкер приїхав до Росії, на Петербурзький міжнародний економічний форум. Візит відбувається, незважаючи на шквал критики серед західних політиків, зокрема у Литві, Великій Британії та США.

"Нелегальна анексія Криму і Севастополя, конфлікт на Сході України є серйозним випробуванням для відносин між ЄС та Росією. Дії Росії порушили основоположні принципи європейської безпеки. Шлях до налагодження наших відносин мусить починатися з України. Росія бере участь у Мінських домовленостях. Вона взяла на себе зобов’язання. Тому наступний крок чіткий – повне виконання Мінських угод, не більше і не менше. Це єдиний шлях почати наш діалог, і єдиний шлях зняти економічні санкції", – повідомив Жан-Клод Юнкер.

Водночас, міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич зауважив, що РФ наразі є найбільшою загрозою для світової безпеки.

Нагадаємо, питання про продовження санкцій проти Росії лідери країн-членів Євросоюзу розглянуть 1 липня на засіданні Європейської ради

Попередній матеріал
Парубій: Чи має шанси пройти через ВР закон про вибори на Донбасі
Наступний матеріал
Волонтери оприлюднили відео обстрілу Авдіївки російськими запалювальними мінами

Санкції проти Росії виправдані її поведінкою – міністр фінансів Німеччини

Польський депутат: Резолюція сенату Франції про пом’якшення санкцій щодо РФ – сором для Європи

Томбінський: ЄС розгляне питання продовження санкцій проти Росії 1 липня

ЄС продовжить санкції проти Росії на 6 місяців – західні ЗМІ