СБУ 5.ua

У СБУ заперечують заяву посадовця ООН про секретні тюрми в Україні

  Служба безпеки України діє у рамках законодавства і про секретні тюрми на території країни не може бути й мови, заявила речниця СБУ Олена Гітлянська

  Про це вона сказала у відповідь на заяву помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про випадки тортур в Україні як з боку сепаратистів, так і з боку СБУ, повідомляє видання "Радіо Свобода".

  Гітлянська зазначила, що 3 червня запланована зустріч Івана Шимоновича і голови СБУ Василя Грицака, де, серед іншого, буде обговорюватись і це питання.

  3 червня Шимонович, презентуючи в Києві доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні у лютому-травні 2016 року, заявив, що спостерігачі ООН задокументували сотні випадків тортур у зв’язку з конфліктом на Сході України.

  "Деякі випадки тортур були заподіяні людям на підконтрольній озброєним групам територіях, але деякі – також на територіях, підконтрольних українській владі, і більшість із них пов’язана із зафіксованими випадками тортур у будівлях під контролем СБУ", – зауважив він.

  Також з гострою критикою публікації виступив і відомий український журналіст, головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

  Він зазначив, що у звіті представлена фотографія з підписом - "Офіцер української спецслужби стоїть біля монітора, де відображається майор Російської армії, затриманий на вихідних".

  "Пан Таккер, це фотографія затримання майора ЗС РФ Старкова від липня 2015 року. Старкова торік уже обміняли на нашого полоненого офіцера. Старков заявив, що його в полоні ніхто не катував, ставилися нормально, ніяких тілесних ушкоджень у нього немає. Чи не здається вам, що дана фотографія спростовує текст статті? Чи не вважаєте ви, що майор Старков з армії РФ не може вважатися "учасником проросійської повстанської групи" - він військовослужбовець іноземної армії, який же з нього "повстанець"?", - пише Бутусов.

  Нагадаємо, сьогодні, 3 червня, помічник Генерального секретаря ООН з прав людини повідомив, про сотні випадків незаконного затримання, тортур і жорстокого поводження із затриманими – незаконними збройними угрупованнями бойовиків і урядовими структурами України.

  Попередній матеріал
  У Польщі наступного тижня доповідатимуть про злочини Росії на Донбасі
  Наступний матеріал
  Луценко: На Миколаївщині зі стріляниною затримали чотирьох високопосадовців
  Теги:
  Loading...
  ООН: Порушення прав людини на окупованих територіях ставить під сумнів проведення виборів

  ООН: Порушення прав людини на окупованих територіях ставить під сумнів проведення виборів

  ООН: Через конфлікт на Сході України загинуло понад 9 тис. людей

  ООН: Через конфлікт на Сході України загинуло понад 9 тис. людей

  Тристороння контактна група обговорить питання обміну заручниками за формулою "усіх на всіх"

  Тристороння контактна група обговорить питання обміну заручниками за формулою "усіх на всіх"