Польський Сейм змінив закон про ІНП: скандальну "українську" поправку залишили

  Низка польських публіцистів та журналістів наголошували, що "українська" поправка прописана із значними помилками і незрозумілими тезами, і є підстави вважати, що її ініціювали проросійські сили

  Польський Сейм проголосував за зміни у закон про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі, проте вони не мають відношення до так званої "української" поправки. За зміни в законі у середу проголосували 388 депутатів Сейму, 25 польських законодавців було проти, а п'ятеро утрималися, повідомляє "Укрінформ".

  "Ми не відступаємо від захисту доброго імені Польщі. Ця невелика зміна (в законі про ІНП – Ред.) зміцнить нашу позицію, оскільки впродовж останніх кількох місяців ми були в змозі дійсно апелювати до свідомості наших партнерів, також й ізраїльських партнерів", – заявив перед голосуванням прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

  Перед голосуванням трибуну Сейму заблокував позафракційний депутат з ультранаціоналістичними поглядами Роберт Вінніцький. Однак попри блокування депутатом трибуни, зміни до закону було ухвалено.

  Ними, зокрема, передбачається скасування положення щодо кримінального переслідування осіб, зокрема й іноземців, за "публічне і всупереч фактам" звинувачення Польщі і польського народу в злочинах нацистів у роки Другої світової війни. Ця поправка, прийнята в січні цього року, викликала різку негативно реакцію в Ізраїлі та США. В Ізраїлі це сприйняли як спробу Варшави заборонити критику поляків за злочини проти євреїв у роки війни, про які розповідають свідки та нащадки жертв Голокосту.

  Водночас у законі про ІНП залишилася так звана "українська" поправка, яка передбачає згадку про "злочини українських націоналістів і членів українських формацій, які були колаборантами німецького третього рейху", а також визначення, чим є "злочини українських націоналістів".

  Низка польських публіцистів та журналістів наголошували, що "українська" поправка прописана із значними помилками і незрозумілими тезами, і є підстави вважати, що її ініціювали проросійські сили.

  Як повідомляв 5.UA, Варшава розуміє, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі викликають занепокоєння в Україні, а тому намагатиметься роз’яснити все українській стороні під час візиту віце-прем'єр-міністра Павла Розенка до Варшави.

  Попередній матеріал
  Засуджені за перевезення нелегалів: у Греції перебуває понад 150 українців
  Наступний матеріал
  У Польщі загинув будівельник з України

  "Євробляхи": що змінить закон, який готують до голосування у ВР

  Це вагомий крок на шляху України до членства в НАТО – Президент про ухвалення Закону про нацбезпеку

  Голова МЗС Польщі виступив за негайну зміну скандального закону про "бандеризм"

  Чому ромів на Закарпатті поважають, а циган у Львові остерігаються – думка експерта

  Закон "Про валюту": експерт розповіла, як НБУ зможе зупиняти "вимивання" валюти за кордон

  "Дипломи, які не можемо визнати": Гриневич пояснила, які ВНЗ обирати для навчання закордоном