роми у Львові
роми у Львові Богдан Гордасевич / Facebook

Чому ромів на Закарпатті поважають, а циган у Львові остерігаються – думка експерта

Літератор та культурно-громадський діяч Богдан Гордасевич звинувачує владу місцевого рівня у розгортанні расизму в Україні щодо людей ромської зовнішності

Якби табору циган у Львові не було, то ніякого погрому і жертв не було б. Отже, хто в тому винен і хто має відповісти за тривале нелегальне перебування циганського табору на території Львова? Відповідь так само є однозначною: місцева влада.

Так висловився Богдан Гордасевич на своїй сторінці у Facebook.

Літератор порівняв ситуацію із "чисткою" таборів ромів і пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі, коли вирішувати проблему вже було пізно.

Мені ця ситуація дуже нагадує події у Львові зі сміттям у Грибовичах, коли полігон був по-закону вже закритий, але львівська влада продовжувала нагло вивозити сміття сюди і не зробили жодних дій щодо побудови нового полігону для сміття – жодного натяку на вирішення проблеми. Для нас вистачить! – в тиху думала львівська влада, аж поки не стався відомий трагічний інцидент із пожежею і жертвами на Грибовицькому сміттєзвалищі, що абсолютно не дивно, тому що величина його набула неймовірних масштабів. Що було далі – то деталі. Суть – у повній бездіяльності відповідальної за все влади!

Богдан Гордасевич звинувачує місцеву владу та поліцію в тому, що вони закрили очі на незаконні поселення ромів на своїй території.

Не помічати їх присутності було просто неможливо, бо циганки і малі циганчата швендяли центром міста і злісно чіплялися до всіх перехожих і, особливо, до туристів, просто вимагаючи в наглу грошей, майже як рекет: дайте і я від вас відстану, залишу в спокої. Чому поліція не припиняла цього неподобства? Ах, бо то багатостраждальні роми!!! Трясця вашої матері! – так зробіть, щоб вони не були багатостраждальними! Нащо держава утримує працівників соціальної служби?! Щоб вони по кабінетах сиділи і грошики ділили? 

Автор посту вважає, що соціальна служба мала би приділити більше уваги малечі з табору ромів: запитати у їхніх батьків, чому вони без освіти, чому живуть в антисанітарних умовах, розповісти про можливість позбавлення батьківських прав. Богдан Гордасевич впевнений, що як тільки з’явилися перші ознаки поселення циган у Львові, туди б мали одразу прийти поліцейські і попередити, що завтра всіх завантажать в "автозаки", а дітей забере соцзахист. На наступний день, пише автор посту, вмить нікого не було б.

Взагалі ніде б бардаку не було, якби закон був один для всіх. Це істина-апріорі! Тільки влада має пріоритет застосування насилля, але лише в межах закону, проте коли влада ігнорує свої обов’язки, то право на насилля переходить до громадян, які згідно з законом мають так само право на самозахист: себе, своєї домівки, своїх ближніх і своєї території. Я абсолютно не виправдовую молодиків, які вчинили насилля над циганами, але я звинувачую в тому, що відбулося, владу за її бездіяльність, що спричинила погром, поранення та вбивство людини – все це є злочином.

Нагадаємо, нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про причетність РФ до нападу на табір ромів у Львівській області.

Попередній матеріал
Спека та дощ: синоптик розповіла про примхливу погоду
Наступний матеріал
На стадіоні: у Вишневому під Києвом відбулася стрілянина
Loading...

Жахливий напад на ромів під Львовом: стало відомо про стан потерпілих

"Кололи ножами, цілою групою": моторошні подробиці нападу на ромів під Львовом

Напад на табір ромів під Львовом: ножове поранення отримав 10-річний хлопчик – ЗМІ

На околиці Львова напали на табір ромів, є жертви

На виїзді з України прикордонники зупинили "нафаршироване" бурштином авто

Через ревнощі: на Закарпатті жінка вбила чоловіка сокирою