dailymail.co.uk

Один із найбільших прихильників Brexit відмовився від боротьби за пост прем'єра Великої Британії

  Саме активна агітація Джонсона могла стати одним із вирішальних факторів на Brexit

  У четвер, 30 червня, екс-мер Лондона, ексцентричний апологет кампанії за Brexit Борис Джонсон несподівано для прихильників і противників виходу Великої Британії з ЄС зняв свою кандидатуру з виборів нового лідера консерваторів. Партія обиратиме наступника Девіда Кемерона на цій посаді та на чолі уряду 9 вересня, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Reuters.

  "Порадившись із колегами та оцінивши ситуацію в парламенті, я вирішив, що цією людиною (лідером Консервативної партії Великої Британії – Ред.) я бути не можу", – сказав Джонсон.

  Оглядачі неодноразово зауважували, що саме активна агітація Джонсона могла стати одним із вирішальних факторів перемоги варіанту "вихід" на референдумі щодо членства Британії в ЄС, та пророкували йому прем'єрське крісло. Після заяви Джонсона фунт стерлінгів показав слабке зростання після тривалого падіння.

  Натомість один із союзників Джонсона у підтримці Brexit, міністр юстиції Майкл Гоув, який раніше виступив проти Кемерона, заявив, що відкликає свою підтримку Джонсона. Натомість він висунув свою кандидатуру – за лідерство в партії та прем'єрське крісло Гоуву доведеться боротися з міністром внутрішніх справ Терезою Мей та міністром праці та пенсійного забезпечення Стівеном Креббсом. Новому очільнику політсили та прем'єру доведеться, зокрема, домовлятися з ЄС щодо виходу з союзу.

  Як повідомляв 5.ua, 28 червня у Лондоні відбулася численна акція противників Brexit. Там вони скандували гасла, серед яких були "Проголосуйте проти" і "Борис ніколи, ЄС назавжди", маючи на увазі Джонсона. Нагадаємо, 24 червня на сайті петицій до британського парламенту й уряду розмістили звернення про проведення повторного референдуму щодо членства Великої Британії в Євросоюзі. Наразі кількість тих, хто підтримав петицію, перевищила 4 млн.

  Попередній матеріал
  "Результат вже бачу" – тренер юнацької чоловічої збірної з баскетболу розповів, як команда готується до ЧЄ в Македонії
  Наступний матеріал
  Можливості залучення великої кількості людей до сепаратизму в Харкові немає – радник голови МВС

  Результати Brexit: Чому мовчить Путін – Die Welt

  Кемерон: Британія має підтримувати найтісніші стосунки з ЄС після Brexit

  Підсумки позачергового засідання Європарламенту: резолюція по Brexit, доля Шотландії та ЄС

  Політолог: що буде з безвізовим режимом для України після Brexit

  Brexit може спростити шлях України до євроінтеграції - голова Сейму

  З мінімальним відривом лідирує Brexit: підраховано 90% голосів