patrioty.org.ua

Підсумки позачергового засідання Європарламенту: резолюція по Brexit, доля Шотландії та ЄС

  Шотландія прагне підтримки від Євросоюзу, Британія може сподіватися на терплячість Європи

  Європарламент проголосував за резолюцію щодо шляхів просування вперед після Brexit, в якій закликав прискорити процес виходу Великої Британії з Євросоюзу, а сам ЄС зробити "кращим та більш демократичним". Голосування відбулося у вівторок в Брюсселі в рамках позачергового засідання Європарламенту після обговорення ситуації, що склалася через референдум у Великій Британії. Про це повідомляє УНІАН.

  "За" проголосували 395 депутатів, 200 – "проти", 71  "утримався", - йдеться у повідомленні.

  У резолюції парламент закликає британський уряд поважати демократичне рішення свого народу через швидке та послідовне виконання процедури виходу, тобто, шляхом активації статті 50 Договору про Європейський Союз, з тим, щоб розпочати переговори про розлучення якомога швидше.

  Повідомляється, що депутати закликали прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона повідомити про підсумки референдуму Раді Європи 28-29 червня для того, щоб якомога швидше розпочати процедуру виходу і переговори задля "уникнення невизначеності для всіх і захисту цілісності Союзу".

  Євродепутати також зауважили, що ЄС потребує проведення реформ для того, щоб зробити Союз кращим і більш демократичним, і "досягати результатів, на які очікують громадяни".

  Водночас Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що без повідомлення уряду Великобританії про намір вийти з Європейського Союзу жодних переговорів розпочато не буде.

  "Ми повинні поважати не тільки бажання виборців, але й поважати наші угоди, і у відповідності з ними тільки уряд Великої Британії може ініціювати процес виходу з ЄС. Це - єдиний легальний шлях, який у нас є. Усі повинні про це знати", - сказав Туск.

  За його словами, це також означає, що "ми також повинні бути терплячими, якщо в цьому є потреба". "Європа готова розпочати процес розлучення навіть сьогодні, без ентузіазму, як ви це можете уявити. Це не сценарій, про який ми мріємо. У нас є конкретні процедури, у нас є готовий робочий план, але я хотів би наголосити дуже чітко – без повідомлення від Об’єднаного Королівства ми не розпочнемо переговорів щодо процесу розлучення чи про майбутні відносини", - наголосив президент Європейської Ради.

  Як стало відомо, під час виступу на позачерговій сесії Європарламенту, яка була скликана через Brexit, депутат від Шотландії Алін Сміт закликав не підвести Шотландію, яка хоче залишитися в Європейському Союзі після референдуму про вихід Великобританії з ЄС.

  "Нам потрібні холодні голови та гарячі серця. Але, будь ласка, пам'ятайте: Шотландія вас не підвела, і я благаю вас, мої дорогі колеги, не підведіть Шотландію зараз" – зазначив він.

  "Я хочу, щоб моя країна була інтернаціональною, кооперативною, екологічною, європейською. Народ Шотландії разом з народом Північної Ірландії та народом Лондона і ще багатьма людьми голосували, щоб залишитися в нашій сім'ї націй. Я вимагаю цього статусу, і це треба поважати", - підкреслив він. 

  Як стало відомо 27 червня, повторного референдуму щодо членства Британії у ЄС не буде.

  Як повідомляв 5.ua, понад 2,8 млн британців вимагають повторного референдуму. Нагадаємо, прихильники виходу Великої Британії з Євросоюзу з невеликою перевагою лідирують після підрахунку майже 90% голосів виборців за підсумками загальнонаціонального референдуму. 

   

  Попередній матеріал
  На Донеччині протестують проти мера-сепаратиста: розгорнули російський прапор – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Спецпроект "тамбовська мафія": в Іспанії затримали 6 росіян та українця за зв'язок з "Єдиною Росією"

  У Брюсселі стартує саміт ЄС, на якому визначать долю санкцій проти Росії

  Зараз вирішується питання, чи отримає Україна макрофінансову допомогу від ЄС - Порошенко

  ЄС не буде проводити переговорів з Британією до офіційної заяви про вихід з Євросоюзу

  Brexit: повторного референдуму у Великій Британії не буде