5 канал

ЄС не буде проводити переговорів з Британією до офіційної заяви про вихід з Євросоюзу

  Повторного референдуму щодо членства Великої Британії у ЄС - не буде. Про це заявив прем’єр-міністр Девід Кемерон

  Напередодні Кемерон провів екстрене засідання уряду і виступив у парламенті. Прем’єр закликав депутатів не блокувати вихід королівства з ЄС - адже за це проголосувала більшість британців.

  27 країн-членів ЄС чекають сигналу від Великої Британії - офіційної заяви про вихід з Євросоюзу. До того, із Лондоном не буде жодних переговорів, заявляє Ангела Меркель. Понеділок - насичений день для канцлера Німеччини. Переговори, пов’язані із Brexit вона провела і з головою Європейської Ради Туском, і з лідерами Франції та Італії. Більшість лідерів ЄС одностайні у своїй позиції - Сполучене королівство має якомога швидше вийти зі спільноти.

  "Ми вирішили, що жодних переговорів із Великою Британією не буде - ані офіційних, ані неформальних. Не буде доти, доки Лондон не подасть запит до Ради ЄС на вихід із Європейського союзу", - заявила Меркель.

  Лондон закликають не баритися і якнайшвидше запровадити у дію 50-ту статтю Лісабонської угоди - основного нормативного документа Європейського союзу. Саме тут передбачено процедуру виходу з ЄС. Як це відбуватиметься і які матиме наслідки для об'єднаної Європи - ключова тема переговорів політиків на різних рівнях. Так, у Чехії про це говорили глави МЗС Вишеградської четвірки - Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини і їхні колеги із Німеччини та Франції.

  "Рішення британців вийти з ЄС - це серйозна ситуація. І нам дуже шкода, що так сталося. Проте цей крок не повинен зупинити подальший розвиток Європейського союзу. Ми всі переконані, що ЄС - це проект, необхідний для нашого життя, і ми зробимо все, щоб він успішно функціонував і далі", - заявив  глава МЗС Чехії Любомир Заоралек.

  "Було б справедливо і правильно, якби Велика Британія застосувала статтю 50 для процедури виходу з ЄС. Поспішати не треба, адже на це потрібно чимало часу. Але важливо, щоб британці виявили відповідальність за свої рішення, і не велися на популізм", - зазначив міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лачак.

  Як саме виглядатиме процедура виходу з ЄС - вирішуватиме спеціальна урядова комісія у Лондоні. А новий прем’єр-міністр буде відповідальним за її впровадження у дію в межах 50-тої статті. Таке рішення ухвалили на екстреному засіданні британського кабінету міністрів. Після нього прем'єр виступив у парламенті. Девід Кемерон, хоча й агітував проти виходу з ЄС, закликав парламентарів не блокувати це рішення. А ще раніше він запевнив, що повторного референдуму - не буде. Попри те, що петиція про його проведення от-от набере чотири мільйони голосів.

  "Жодних сумнівів щодо результату референдуму бути не може. Я переконаний у цьому, так само, як і міністри уряду. Результати референдуму треба визнати. Але спочатку треба вирішити якими ми бачимо наші подальші  відносини із Європейським союзом. І це має зробити наступний прем’єр-міністр і його кабінет. Про це я говоритиму у вівторок із Європейською Радою і Європейською комісією", - заявив Кекмерон.

  Тим часом британці намагаються адаптуватися до нових реалій. Британський фунт продовжує падіння. Разом з ним і світові фондові ринки. Нестабільна і політична ситуація. Подали у відставку кілька міністрів тіньового уряду із опозиційної Лейбористської партії. Свого лідера Джеремі Корбіна вони звинувачують у провалі кампанії проти виходу із Євросоюзу. Тисячі британців, прагнучи залишитися у ЄС, масово подають заявки паспорти на отримання громадянства Ірландії. 

  Попередній матеріал
  Ситуація в зоні АТО загострюється: російські найманці понад 70 разів атакували українських бійців
  Наступний матеріал
  У Колумбії впав російський вертоліт – загинуло 17 колумбійських військових

  Brexit: повторного референдуму у Великій Британії не буде

  Могеріні озвучила позицію ЄС щодо виходу Великої Британії зі складу організації

  Вихід Великої Британії з ЄС може стати "великою можливістю" для Європи – прем'єр-міністр Італії

  Британці хочуть провести повторний референдум

  Шотландія може накласти вето на вихід Британії з ЄС

  Brexit: Уже понад 2,8 млн британців вимагають повторного референдуму