Україна та Грузія
Україна та Грузія Facebook

МЗС України звернулося до світу з приводу роковин "примусу до миру" Грузії Росією

  Читайте по-русски
  Міністерство заявляє, що рішуче засуджує розв’язану Росією війну проти Грузії в 2008 році

  Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту продовжити дії для відновлення територіальної цілісності й суверенітету держав, які постраждали від агресивної політики Росії. Про це йдеться в заяві МЗС у зв’язку з 11-ми роковинами збройної агресії Росії проти Грузії.

  Міністерство заявляє, що рішуче засуджує розв'язану Росією війну проти Грузії в 2008 році, продовження "незаконної окупації суверенних територій Грузії в Абхазії і Цхінвальському регіоні/Південній Осетії, а також кроки російського окупаційного режиму, спрямовані на їхню фактичну анексію".

  "Висловлюємо солідарність і підтверджуємо свою непохитну підтримку суверенітету і територіальній цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, поділяємо необхідність мирного вирішення конфлікту на основі фундаментальних принципів і норм міжнародного права… Досвід засвідчив, що політика умиротворення агресора шляхом заморожування російсько-грузинського конфлікту розв’язала йому руки і призвела до прямої збройної агресії Росії проти України в лютому 2014 року", – йдеться в заяві.

  11 років тому, в ніч на 8 серпня 2008, офіційно розпочалася російсько-грузинська війна. 7 серпня тодішній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі наказав почати військову операцію проти сепаратистів у Південній Осетії, які з початку 90-х років робили спроби відокремитися від Грузії.

  Грузинська артилерія обстріляла Цхінвалі, а війська намагалися встановити там контроль. Але Росія, як і в 90-і роки, стала на бік сепаратистів і ввела свої війська на територію Південної Осетії. Тодішній президент Росії Дмитро Медведєв 8 серпня назвав це операцією з "примусу Грузії до миру".

  Попередній матеріал
  Українські освітні проєкти отримають від ЄС понад 7 млн євро – МОН
  Наступний матеріал
  Зеленський телефоном поспілкувався з Макроном: про що говорили
  Loading...

  У Грузії суд звільнив українку, яку підозрювали в торгівлі дітьми

  Протести в Грузії: у Тбілісі розбили голову одному з учасників

  "Вовочка, лайно ти собаче": грузинський телеведучий обматюкав Путіна в прямому ефірі

  "Росія – окупант!": Ніно Катамадзе відмовилася виступати в РФ

  Оскарження повноважень російської делегації розгляне ПАРЄ – подробиці

  Підтримати Грузію – значить підтримати Україну: Порошенко звернувся до співвітчизників