zaks.ru

Москва вирішила скоротити кількість британських дипломатів на своїй території на понад 50 осіб – МЗС

  Росія вимагає від Британії скоротити персонал свого посольства і консульств "у місячний термін"

  Понад 50 дипломатів та інших співробітників британських дипломатичних місій повинні залишити Російську Федерацію, аби забезпечити паритет. Про це офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова написала у Facеbook. 

  "Лондон вислав 23 російські дипломати. Москва відповіла висилкою 23-х британських дипломатів. Лондон провів кампанію з висилки російських дипломатів з країн ЄС та низки інших країн. На це Москва відповіла так: "У порядку відповідних заходів британській стороні у місячний термін слід шляхом відповідних скорочень свого персоналу привести сумарну кількість працівників посольства Великої Британії в Москві і генеральних консульств Великої Британії в Росії у відповідність з числом російських дипломатів і адміністративно-технічних працівників, які перебувають в тривалих відрядженнях у Великій Британії", - йдеться у повідомленні.

  Захарова уточнила, що "іншими словами, запропоновано паритет: різниця між кількісним складом понад 50 осіб на користь британської сторони".

  Нагадаємо, 28 країни світу слідом за Великою Британією узялися видворяти російських дипломатів: переважно у переліку персон нон-грата ФСБшники, які працюють за кордоном під дипломатичним імунітетом. Так Лондон відреагував на отруєння у британському Солсбері перебіжчика Сергія Скрипаля та його дочки. Напад на них скоїли за допомогою російського бойового токсину "Новичок". Лондон певен - це замовлення Кремля, тому й вирішив перервати з Москвою контакти на вищому рівні й вислати дипломатів.

  Натомість Росія тепер узялася до дзеркальної відповіді й також оголосила про видворення іноземних дипломатів зі своєї території. Зокрема, закриває американське консульство у Санкт-Петербурзі та висилає шість десятків американців, які видавали росіянам візи. Крім того, російське МЗС викликало керівників дипломатичних місій, зокрема, Німеччини, Іспанії, Канади, Латвії, Польщі, Румунії, Франції, Чехії, тощо, - вручили їм ноту протесту. Дії цих країн щодо випровадження російських дипломатів Москва називає безпідставними, бо наполягає, що Росія не причетна до отруєння російським токсином росіянина Сергія Скрипаля, який зливав Великій Британії російські секрети. 

  Попередній матеріал
  ДТП у Львові: Тролейбус врізався у переповнену людьми маршрутку
  Наступний матеріал
  Показали декларації: за рік Ляшко заробив більше Порошенка і Гройсмана
  Loading...

  Справа Скрипаля: Британія видворить з країни 23 російських дипломата

  Росія висилає 13 українських дипломатів – реакція МЗС

  Отруєння в Солсбері: стало відомо, в якому стані Скрипаль та його донька

  МЗС України: Маємо докази, що 13 російських дипломатів – це представники спецслужб

  Євросоюз відкликає свого посла з РФ через "справу Скрипаля" – ЗМІ

  Пошкодження мозку: лікарі розповіли про стан отруєного Скрипаля та його доньки