НТВ

Пошкодження мозку: лікарі розповіли про стан отруєного Скрипаля та його доньки

  Медики наразі не беруться прогнозувати, чи вдасться Сергію Скрипалю та доньці Юлії відновитися після отруєння у Солсбері

  Унаслідок отруєння нервово-паралітичною речовиною у Солсбері подвійний агент Сергій Скрипаль та його донька Юлія отримали пошкодження головного мозку. Прогнозувати їх відновлення поки видається неможливим. Про це повідомляє видання Independent.

  Британські вчені дійшли висновку, що отруєння може позначитися на їх розумових здібностях.

  "Точний ефект впливу (отрути) на їх здоров'я у довгостроковій перспективі залишається неясним, проте медичні дослідження свідчать, що їх розумові здібності можуть бути пошкоджені до невідомого і поки що невизначеного ступеня", – повідомив суддя Девід Вільямс, посилаючись на дані лікарів.

  У лікарні Солсбері додають: поки ані Скрипаль, ані його донька не здатні до комунікації, а прогнозувати, чи зможуть вони відновитися, медики не беруться. Водночас, нині, за їхніми словами, Сергій та Юлія проходять лікування і прагнуть "вижити й досягти оптимального відновлення".

  Читайте також останні подробиці з цієї теми: Розвиток дипконфлікту навколо отруєння Скрипаля: в Лондона – нова версія, у Москви – "нові" винуватці.

  "Наразі стан пана і пані Скрипалів є критичним, але стабільним. Немає підстав припускати, що їх стан може швидко погіршитися", – зазначив Девід Вільямс.

  Медики також додають: Сергій та Юлія Скрипаль перебувають під сильним впливом седативних препаратів.

  Крім того, лікарі можуть передати зразки крові потерпілих до Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХО) разом із медичними записами, аби допомогти міжнародному розслідуванню.

  Тим часом фахівці Лабораторії оборони, науки і технологій у Порттон-Дауні надали висновок що речовина, яку застосували для отруєння Скрипалів, "входить до складу розробленої СРСР групи речовин "Новачок".

  Довідково: 4 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який був подвійним агентом і шпигував у Росії на користь Британії, та його дочку Юлію отруїли в місті Солсбері. Нині вони перебувають у критичному, проте стабільному стані. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. До розслідування нині залучені військові спецпідрозділи. 

  Попередній матеріал
  Повний уперед: ESA запустить телескоп для дослідження атмосфер екзопланет
  Наступний матеріал
  У неділю українці спатимуть на годину менше – переходимо на літній час