risu.org.ua

Константинополь не розриватиме відносини з РПЦ – стали відомі подробиці

Всі православні віряни можуть брати повну участь у літургійному житті та церковних таїнствах, сказав представник Вселенського Патріархату

Константинопольський патріархат не буде розривати відносини з Російською православною церквою та продовжує поминати Московського Патріарха в порядку, встановленому у диптиху. Про це йдеться в зверненні екзархату російських парафій Вселенського Патріархата у Західній Європі.

"Дорогі Брати і Сестри, сповіщаємо вас про те, що наша Архієпископія-Екзархат, що знаходиться в юрисдикції Вселенського Патріархату, перебуває в повному спілкуванні з усією Православною Церквою. Також сповіщаємо вас про те, що Вселенський Патріархат не переривав спілкування з Московським Патріархатом і продовжує його поминати в порядку, уставновленном в диптиху", – йдеться у зверненні.

В екзархаті додали, що всі православні віряни можуть брати повну участь у літургійному житті і церковних таїнствах в його парафіях.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 15 жовтня 2018 року, синод Російської Православної Церкви, що засідав у Мінську, прийняв рішення розірвати церковне спілкування зі Вселенським Патріархатом за його рішення надати автокефалію Об'єднаної Помісній Українській церкві.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши Єдину Помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем Єдиної Помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
Населення України зменшилося до 42,2 млн – звіт Держстату
Наступний матеріал
Відсутність гарячої води вилилася киянам в сотні гривень "боргу" – ЗМІ

Ще одна православна церква, слідом за РПЦ, розірвала відносини з Константинополем

РПЦ розриває відносини з Константинополем: які в цього реальні наслідки

Досі є сумніви, хто тут розкольник? – Клімкін про розрив відносин РПЦ із Константинополем

РПЦ вирішила повністю розірвати відносини з Константинополем – ЗМІ

Синод РПЦ у Білорусі готує "відповідь" на рішення Вселенського патріархату щодо України

"Жереб кинуто, Україна отримує автокефалію": все про складнощі об'єднання церков і тріщину в УПЦ МП