Євстратій Зоря
Євстратій Зоря 5 канал

РПЦ сама ізолюється від співслужіння із Константинополем – Євстратій Зоря

РПЦ вирішила повністю розірвати відносини з Константинополем

Рішення зібрання на чолі з предстоятелем російської православної церкви у Мінську "5 каналу" прокоментував секретар Священного Синоду української православної церкви київського патріархату Євстратій Зоря.

Наголосив: своїми діями російська церква сама ізолюється від співслужіння із Константинополем. 

"Ці рішення не можуть не вплинути на церковну ситуацію в Україні, адже дотепер протягом десятків років пропаганда Московського патріархату переконувала своїх вірян в тому, що саме через Російську церкву їхня церква єднається із Вселенським православ'ям. І ось тепер через Російську церкву церква в Україні, їхня церква, відділяється від спілкування із Вселенським православ’ям. І якщо нас раніше запитували, ось ми можемо служити на святому Афоні, а чи вас допускають, вас же не допускають. Ви – "розкольники", тому що з вами не спів служать. Так ось тепер Російська церква сама ізолюється від спів служіння і вже їх, як вірян Московського Патріархату не будуть допускати до служінь на святій горі Афон", – сказав Євстратій Зоря.

Згодом він також написав на своїй сторінці у Facebook, що Синод МП повторює політику Кремля.

"Патріарх Кирил з 1991 р. особисто є архітектором розділення Української Церкви. Тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю Повноту Православ‘я у конфлікт. Але після нього ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування. Тепер перед всіма, належними до МП в Україні, постає питання: йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ'ям – через Помісну Українську Церкву?", – написав Євстратій Зоря.

Нагадаємо, в четвер, 11 жовтня, в Константинополі, Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Попередній матеріал
РПЦ вирішила повністю розірвати відносини з Константинополем – ЗМІ
Наступний матеріал
"Назва буде іншою": про що Клімкін домовився з очільником МЗС Угорщини

Євстратій Зоря назвав найбільшого союзника РПЦ серед православного світу

"Небезпечно, сумно і прикро": погрози РПЦ прокоментував Константинопольский Патріархат

РПЦ вирішила повністю розірвати відносини з Константинополем – ЗМІ

Синод РПЦ у Білорусі готує "відповідь" на рішення Вселенського патріархату щодо України

Митрополит УПЦ МП: Є такий закон, що у вільній державі має бути вільна Церква

Автокефалії УПЦ у мене не просив тільки Янукович – Вселенський Патріарх