Генасамблея ООН: хто наважився говорити про загрози з боку Москви, а хто – не помітив агресії

"Час за Гринвічем" 5 канал
Це перші з часу пандемії дебати, на яких лідери виступали особисто з трибуни в зеленій гранітній залі

Дебати Генасамблеї ООН давно перетворилися на майданчик голослівних виступів лідерів держав. Лише поодинокі політики здатні вказувати на глобальні проблеми і навіть пропонувати шляхи вирішення. Це перші з часу пандемії дебати, на яких лідери виступали особисто з трибуни в зеленій гранітній залі. І бачення у кожного зовсім різне. Говорили передусім про коронавірус, кліматичні зміни, Афганістан, а ще традиційно – про бідність та голод в африканських країнах та прірву між багатими та бідними. Тема України зникла з порядку денного. Американський президент, а саме він задає риторику глобальної політики на найближче майбутнє, жодним чином не згадав агресію Росії. І тут про неї говорити варто не лише в контексті незаконної анексії Криму чи вторгнення російських регулярних військ на схід України, а й трансатлантичних проблем, причиною яких є Кремль. Це російські кібератаки в США та Європі, втручання у вибори інших держав, загроза енергетичній безпеці через зведення газогону "Північний потік-2". І найголовніше – подальше нарощування військового потенціалу, який впритул наближається до кордонів ЄС. Два тижні тому російські танки були на спільних російсько-білоруських навчаннях "Захід-2021". Але чи всі вони повернулися назад до федерації. Ось у чому питання? Хто наважився говорити про загрози з боку Москви, а хто дипломатично не побачив агресії і небезпеки для світу, слухаємо далі.

"Сполучені Штати конкуруватимуть, і конкуруватимуть активно. Ітимуть уперед, керуючись нашими цінностями і силою. Ми підтримуватимемо наших союзників та друзів. І протистоятимемо спробам сильніших країн домінувати над слабшими методом зміни територій, застосування грубої сили, економічного насильства, технічної експлуатації чи дезінформації. Ми не прагнемо нової "холодної війни" і не хочемо, щоби світ був поділений на ворогуючі блоки", – сказав президент США Джо Байден.

"Досі не припинилася війна в Україні, де від початку російської агресії загинули понад 13 тис. людей. Одна держава загарбала територію іншої. У Європі після Другої світової війни, у XXI столітті, Україна зазнала нападу. Як відреагувала багата Північ на цю трагедію боротьби українського народу за незалежність? Відповіддю стало будівництво величезного газопроводу "Північний потік -2", який доставлятиме російський газ до Західної Європи. І це приноситиме агресору ще більше мільярдів доходів", – наголосив президент Польщі Анджей Дуда.

Президент Польщі
Президент Польщі5 канал

"Азербайджан, скориставшись правом на самозахист, припинив вторгнення на своїй території. Ми підтримуємо кожен крок на шляху до встановлення миру на Кавказі, а також вважаємо за необхідне зберігати територіальну цілісність і суверенітет України – включно з Кримом, анексію якого не визнаємо", – зазначив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

"Я дякую всім державам, які цьогоріч згадали Україну у своїх виступах тут. Це дуже важливо. І багатьом іншим, які не соромляться, що Україна – їхній друг і партнер. Які можуть називати речі своїми іменами: окупацію називати окупацією, а агресію називати агресією, не боячись, що хтось показово покине цю залу", – розповів президент України Володимир Зеленський.

"Ми не можемо забути окупований Кримський півострів та ситуацію на сході України. Україна має нашу сильну і непохитну підтримку її суверенітету, територіальної цілісності та політики невизнання незаконної анексії Криму Росією. Безпека неподільна, безпека України – також і наша", – сказала президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

Бойові дії
Бойові дії5 канал

"Більшість заможних країн вакциновані. Тоді як понад 90% жителів Африки досі чекають на першу дозу. Це моральний вирок нашому світу. Це цинізм! Ми склали тест із наукових відкриттів, але отримали двійку з етики. Кліматична криза також б'є у дзвони. Людство отримало червоний сигнал. У нас дедалі менше часу щось змінити", – розповів генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

"Чи виявили ми достатньо солідарності? Чи правильно поводилося людство протягом усієї боротьби з вірусом? Чи пропонували одне одному допомогу так, як ми повинні робити? Ми вусі маємо серйозні сумніви", – зазначив президент Польщі Анджей Дуда.

"Зараз ніхто не може собі дозволити сказати: я впливовий і ні за що не платитиму. Тому що кліматичні зміни стосуються усього людства. Вони вражають однаково боляче людей з Європи чи Азії, американців чи африканців, багатих чи бідних", – сказав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Президент Туреччини
Президент Туреччини5 канал

"Екстремальні погодні умови ми бачимо в кожній частині світу. Вчені та експерти говорять, що ми ми швидко наближаємося до точки "неповернення" – у прямому сенсі. Щоби щось змінити, нам необхідно стримати глобальне потепління. А це ми можемо зробити лише завдяки нашим колективним зусиллям", – наголосив президент США Джо Байден.

"Кожна країна має зробити те, про що ми часто говоримо – зменшити викиди до 2030 року. Я палко переконаний, що ми маємо виконати ці зобов'язання", – зазначив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Зміни клімату
Зміни клімату5 канал

"А ще ми бачимо, у якій скрутній ситуації опинився Афганістан. Його фактично кинули напризволяще. Афганці залишилися самі. Їх покинули з наслідками нестабільності та конфліктами, які переважали у регіоні впродовж останніх чотирьох десятиліть", – наголосив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

"Ми завершили двадцятирічний період конфлікту в Афганістані і, закінчивши цю еру безперервної війни, ми починаємо нову еру – безперервної дипломатії", – сказав президент США Джо Байден.

"Пані та панове, ми не можемо дозволити собі гаяти час. Нумо працювати. Зробімо наше майбутнє кращим. Ми можемо це зробити, це в наших силах і можливостях", – розповів Джо Байден. 

Читайте також: Україні не варто покладатися на когось для боротьби з агресією РФ – експосол США в Україні про нинішню Генасамблею ООН.

"Час за Гринвічем", "5 канал"

Попередній матеріал
Замах на радника президента: хто такий Шефір і наскільки він важливий для Зеленського
Наступний матеріал
Співробітник NASA розповів, коли полетіти на орбіту стане так само звично, як придбати квиток на літак
Loading...