Джон Гербст
Джон Гербст Голос Америки

Україні не варто покладатися на когось для боротьби з агресією РФ – експосол США в Україні про нинішню Генасамблею ООН

Читайте по-русски
Джон Гербст наголосив, що під час Генасамблеї куди важливішими є двосторонні зустрічі

Україні варто використовувати будь-які міжнародні майданчики для боротьби з агресією Росії для захисту своїх інтересів. Але не варто надто покладатися на когось – так вважає колишній посол США в Україні Джон Гербст. Майданчик ООН – це лише місце зустрічі світових лідерів. Їхні публічні виступи – це елементи політичного шоу. Куди важливіші двосторонні зустрічі без гучних заяв. Чи почули світові лідери емоційний спіч Володимира Зеленського, чи почує ООН та зробить бодай щось з озвученого – журналістка "5 каналу" Марія Писаренко ексклюзивно розпитала пана Гербста. 

Політик вважає критику Зеленського на адресу ООН справедливою. Утім, експосол нагадує, що для того, щоб Організація Об'єднаних Націй прийняла ефективне рішення, більшість країн у Генасамблеї або всі члени Ради безпеки мають дійти спільної думки. Тому, пояснює Гербст, в ООН неможливо вирішувати світові конфлікти.

"І не забувайте, саме один із постійних членів Ради безпеки напав на Україну і веде війну. Тому це все обмежує можливості України боротися в рамках ООН із російською агресією. Та все ж і досі лишається поле для діяльності. У Генасамблеї Україна може змусити більшість країн говорити про це, засуджувати окупацію Криму та незаконні дії на сході", – наголошує Гербст.

Дипломат також розповів, чи доречно було Зеленському починати свою промову з розповіді про замах на його радника Сергія Шефіра. Він пояснив, що кожен глава держави сам обирає, про що говорити, але цим самим він показує пріоритети. Загалом згадку про політичні розправи Гербст вважає нормальним, а промову Зеленського в цілому непоганою. Проте зазначає, що найголовнішим є робочі зустрічі поза виступом, зокрема з турецьким президентом Реджепом Ердоганом та британським прем'єром Борисом Джонсоном.

Також Гербст пояснив, як українцям варто реагувати на те, що Байден не згадав Україну в своїй промові. За його словами, президент США і представники США не повинні згадувати Україну за кожної можливості на світовій арені.

"Крім того, Зеленський 1 вересня мав зустріч із Байденом у Вашингтоні. Там теж показали непохитну підтримку Україні. Хоча я вважаю, вона могла б бути більшою. Байден хотів наголосити, що найбільший виклик епохи – захист і розвиток демократій у їхньому протистоянні авторитарним режимам. Україна має розуміти, що її складна ситуація була згадана якраз у цьому контексті під час виступу", – наголосив політик.

Наостанок Гербст розповів, чи можуть у майбутньому локальні союзи для вирішення власних проблеми важити більше, аніж такі міжнародні організації, як ООН. За його словами, внутрішня політика відбувається за зачиненими дверима, а не на трибуні ООН. І проведення Генасамблеї дає змогу світовим лідерам зібратися і поговорити між собою. У той же момент експосол США в Україні закликав не перебільшувати значення ООН.

Читайте також: Порівняв ООН із супергероєм на пенсії: про що ще говорив Зеленський на Генасамблеї в США

Попередній матеріал
Україна передала до ОРДЛО останки бойовика
Наступний матеріал
На лікування до Львова доправили літаком 8 військових
Loading...

В ООН заявили про збільшення кількості жертв серед цивільних на Донбасі

Порівняв ООН із супергероєм на пенсії: про що ще говорив Зеленський на Генасамблеї в США

Запуск "Північного потоку-2" свідчить про байдужість Європи до безпеки України – Дуда

Таліби призначили представника Афганістану в ООН

"Ми дійшли до переломного моменту": генсек ООН закликав держави дбати про екологію

Кулеба окреслив пріоритети України на новій сесії Генасамблеї ООН