Президент України Володимир Зеленський заявив, що з унікальної природи Криму окупанти зробили військову базу, а замість фауни і флори там флот і солдати. Про це Зеленський сказав під час виступу на загальних дебатах у рамках 76-ї Генасамблеї ООН, інформує УНІАН.
Він нагадав, що 1945 року у Криму відбулася Ялтинська конференція, де було вирішено провести першу конференцію зі створення ООН.
"І Ялта, і Крим восьмий рік окуповані. Як ми хочемо оживити ООН, якщо місце, де зароджувалася ідея ООН, окуповане постійним членом Радбезу ООН?...", – заявив Зеленський і наголосив, що Крим потребує уваги ООН ще й у контексті екологічної ситуації на півострові.
"З унікальної природи зробили військову базу, замість фауни і флори там флот і солдати, а у душах кримчан протилежна для світу проблема – не глобальне потепління, а глобальне спустошення", – підкреслив він.
Президент наголосив, що ООН має надавати можливість діалогу та можливість поставити прямі відверті запитання.
"Наприклад, видача сотням тисяч українців на окупованій території України сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це як не доказ міжнародного злочину? Що це як не доказ безкарності і неповаги до міжнародного права?" – сказав він.
Глава держави нагадав, що Росія сама про це офіційно заявила та змусила громадян України брати участь у виборах до російського парламенту.
"І якщо ООН на це дієво і потужно не відреагує, що це як не доказ того, що оживляти ООН пізно? Та я вірю навпаки, що не пізно", – сказав Зеленський.
Також президент України Володимир Зеленський закликав країни-члени ООН приєднатися до декларації учасників "Кримської платформи" та засудити окупацію. Про це пише "Новое время".
"Щоб оживити ООН, треба, щоб усі, хто має вплив, щиро підтримували миролюбні зусилля світової співдружності. Сьогодні б на афганській землі не вибухали б снаряди, автоматні черги не тероризували б мирне населення. Це слова Леоніда Кравчука, першого представника незалежної України в ООН, першого президента незалежної України, сказані ним 30 років тому на 46-й Генасамблеї ООН", – зазначив він.
Зеленський наголосив, що впродовж 30 років ці слова так і не втратили своєї актуальності, але, щоб почати операцію з порятунку мирного населення у Кабулі та евакуювати майже 700 людей, Україні вистачило одного дня.
"Ось це відданість основним принципам ООН. Участь 46 держав та міжнародних організацій у першому саміті "Кримської платформи" про деокупацію Криму – це відданість основним принципам ООН. А те, що ООН проігнорувала майданчик для розв'язання проблем міжнародного права та окупації – це якісь нові, ніким не схвалені принципи", – підкреслив президент.
Він закликав всі країни-члени ООН приєднатися до спільної декларації країн-учасниць "Кримської платформи", засудити окупацію та показати, що вони проти силової зміни кордонів у світі.
"Цей формат завжди буде відкритим для Росії..., бо у світі більше ніхто не почувається у безпеці... і не може заховатися за міжнародним правом як за кам'яною стіною", – додав Зеленський.
Як повідомляв 5.UA, 20 вересня 2021 року Зеленський прибув до США для участі в засіданні Генеральної асамблеї ООН. Із проомовою Зеленський виступив пізно ввечірі середи, 22 вересня.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.