5 канал

Доля українського "Скіфського золота" вирішиться до кінця літа – МЗС

Читайте по-русски
Україна намагається повернути з Нідерландів експонати виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі"

Апеляційний суд Амстердама до кінця серпня має намір оголосити рішення у справі про експонати виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі", відомих як "Скіфське золото", які перед окупацією Росією Криму демонструвалися у Нідерландах в музеї Алларда Пірсона. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Завершили сьогоднішнє засідання апеляційного суду м. Амстердам щодо повернення в Україну частини нашої культурної спадщини "Скіфське золото". Судді планують оголосити про своє рішення вже найближчими місяцями, до кінця серпня", – написав Єнін.

Він розповів, що під час своїх виступів члени української делегації наголошували на тому, що йдеться не лише про історичні артефакти, а про світовий порядок і систему міжнародного права.

"Ми побачили чергові спроби Росії руйнувати міжнародне право гібридними методами, в хід йшла відверта брехня, посилання на неіснуючі закони, на кшталт радянських, "сльози кримських дітей, які хочуть скоріше побачити золото у себе вдома" і тощо. Була навіть окрема подяка "царю батюшці" за заснування музеїв в Криму", – йдеться в повідомленні Єніна.

Як відомо, 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні "Скіфське золото", яке після анексії Криму перебувало на експозиції в голландському музеї. Однак у січні 2017 року музеї окупованого Криму почали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Попередній матеріал
Україна засуджує спроби підірвати конституційний лад в Молдові та підтримує президентку Санду – МЗС
Наступний матеріал
Космічний корабель Crew Dragon провів другу успішну місію
Loading...

Окупанти у Криму кинули до в'язниці військовослужбовця ЗСУ

Окупанти обмежили польоти над частиною окупованого Криму та Чорного моря

Окупанти вводять новий графік подачі води в Сімферополі

Російські окупанти змінили правила в'їзду на територію Криму

Загроза на українських кордонах та в Криму: G7 закликали РФ негайно припинити свої провокації

"Людей напоїмо": Резніков назвав умови поставок води в анексований Крим