"Скіфське золото"
"Скіфське золото" Скріншот відео

Справа "скіфського золота": суд у Нідерландах розгляне відвід судді

  Читайте по-русски
  На думку офіційного Києва, додаткові матеріали свідчать про упередженість судді та його зв'язки з Росією

  Апеляційний суд Амстердама розпочав слухання у справі щодо "скіфського золота". Україна вдруге подала клопотання, у якому просить про відвід судді, бо з'явилися додаткові матеріали у справі, пише "Укрінформ".

  На думку офіційного Києва, вони свідчать про упередженість судді та його зв'язки з Росією, позаяк він кілька разів здійснював представництво Москви та, зокрема, співпрацював з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв щодо "скіфського золота".

  Перше клопотання відхилили в листопаді торік, адже нібито немає підтверджених фактів.

  Конфлікт навколо "скіфського золота" розпочався після анексії Криму. У лютому 2014-го понад пів тисячі експонатів виставили в голландському музеї Алларда Пірсона. Виставка тривала до кінця травня. За цей час Росія встигла анексувати Крим і, коли прийшов час повертати експонати Україні, підконтрольна Москві влада півострова також заявила на них свої права.

  Україна подала позов до суду, який був задоволений у грудні 2016-го. Вердикт винесли на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають повернути суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції. Крім того, суд зобов'язав українську сторону виплатити Музею Алларда Пірсона 111 тисяч євро за зберігання артефактів. Утім на рішення суду першої інстанції апеляцію подали кримські музеї.

  Попередній матеріал
  Фігуранта справи щодо рекордного хабара випустили під заставу в 42 млн грн
  Наступний матеріал
  Близько 70 українських військових залишаються зниклими безвісти на Донбасі – Міноборони
  Loading...