"Скіфське золото"
"Скіфське золото" Скріншот відео

Справа "скіфського золота": суд Амстердаму призначив нового суддю, бо попередній мав зв'язки з РФ

  Читайте по-русски
  Колекцію вивезли з кримських музеїв на виставку до Німеччини та Нідерландів ще до анексії – 2013-го

  Тепер справу "скіфського золота" розглядатиме новий суддя. Так вирішив Апеляційний суд Амстердаму. Повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

  Київ надав суду докази про упередженість та зв'язки з Росією судді Дуко Ораньє, котрий до цього розглядав справу. Він кілька років представляв інтереси російської компанії "Промнефтьстрой" у справі проти" Юкоса". І робив це, тісно співпрацюючи з адвокатами, що захищають інтереси кримських музеїв. Саме вони вимагають повернути скіфське золото з нідерландського музею Алларда Пірсона. Київ вимагає не віддавати скарби до анексованого півострова.

  Колекцію вивезли з кримських музеїв на виставку до Німеччини та Нідерландів ще до анексії – 2013-го. Коли настав час повертати експонати Україні, підконтрольна Москві влада півострова також заявила на них свої права. Україна подала позов до суду, який задовольнили в грудні 2016-го. Рішення ухвалили на підставі конвенції ЮНЕСКО. Згідно з нею, художні цінності мають повернути суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

  Попередній матеріал
  "Нуль проміле": у Білорусі медики та журналісти влаштували акцію солідарності – подробиці
  Наступний матеріал
  Ожеледиця та дощ із мокрим снігом: ДСНС попереджає українців про погіршення погоди
  Loading...