5 канал

Справа "скіфського золота": в Амстердамі суд підтримав рішення щодо відводу судді на вимогу України

  Читайте по-русски
  Українська сторона добилася відведення судді з другого разу

  Апеляційний суд Амстердама задовольнив вимогу України щодо відводу судді Дуко Ораньє, який розглядав справу про "скіфське золото". Про це повідомили в самій інстанції, повідомляє "Новое время".

  "Вимога української сторони задоволена", – поінформували в суді.

  Як відомо, українська сторона добилася відведення судді з другого разу.

  Вперше об'єктивність Ораньє була поставлена під сумнів в 2019 році, проте тоді апеляційний суд Гааги відхилив вимогу адвокатів, що представляють українську сторону. Українська сторона засумнівалася в об'єктивності Ораньє, тому що раніше він працював юристом у справах ЮКОСа і мав зв'язки з РФ.

  У липні 2020 року Україна знову зажадала відводу Ораньє, посилаючись на нові докази, які ставили під сумнів деякі заяви судді. Розглядом питання займався апеляційний суд Амстердама, який виніс рішення на користь української сторони.

  Як повідомляв 5.UA, конфлікт навколо "скіфського золота" розпочався після анексії Криму. У лютому 2014-го понад пів тисячі експонатів виставили в голландському музеї Алларда Пірсона. Виставка тривала до кінця травня. За цей час Росія встигла анексувати Крим і, коли прийшов час повертати експонати Україні, підконтрольна Москві влада півострова також заявила на них свої права.

  Україна подала позов до суду, який був задоволений у грудні 2016-го. Вердикт винесли на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають повернути суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції. Крім того, суд зобов'язав українську сторону виплатити Музею Алларда Пірсона 111 тисяч євро за зберігання артефактів. Утім на рішення суду першої інстанції апеляцію подали кримські музеї.

  Попередній матеріал
  Майже 19 тисяч випадків за добу: у Польщі зафіксували антирекорд заражень на COVID-19
  Наступний матеріал
  Електронні документи відтепер не потрібно буде дублювати паперовими – постанова Кабміну
  Loading...