Підписання пакту Молотова-Рібентропа
Підписання пакту Молотова-Рібентропа Національний архів США

"Було вимушеним кроком" – МЗС Росії виправдовує пакт Молотова-Ріббентропа

  Читайте по-русски
  На їх думку, це "тим самим урятували сотні тисяч життів"

  Міністерство закордонних справ Росії опублікувало повідомлення, в якому сказано, що підписання пакту Молотова-Ріббентропа дозволило Радянському Союзу відтягнути початок війни на два роки й тим самим урятувати сотні тисяч життів, передає DW.

  "Підписання пакту Молотова-Ріббентропа між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною незадовго до початку Другої світової війни "було вимушеним кроком", заявив МЗС Росії у неділю, 22 вересня. Це дозволило СРСР "відстрочити початок війни майже на два роки", а також "зміцнити обороноздатність країни для боротьби з агресором", – йдеться у тексті повідомлення.

  Також, у російському зовнішньополітичному відомстві стверджують, що завдяки документу "війна почалася на стратегічно вигідніших для СРСР кордонах", а населення цих територій зазнало нацистського терору на два роки пізніше". Отже, на їх думку, це "тим самим урятували сотні тисяч життів".

  Довідка. 23 серпня 1939 року в Москві міністр закордонних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп і комісар закордонних справ СРСР В'ячеслав Молотов у присутності Йосипа Сталіна підписали договір, що увійшов у історію як "пакт Молотова-Ріббентропа". Він складався з семи статей і передбачав зобов'язання обох сторін утримуватися від агресивних дій і будь-якого нападу стосовно один одного.

  Договір містив таємний протокол, у якому був зумовлений територіальний устрій майбутньої Європи.
  Згідно з ним, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва (разом з польським Вільном, нині – Вільнюсом) і Бессарабія відходили до радянської зони впливу, а Польща мала бути поділеною між Німеччиною та СРСР по річках Нарев, Вісла і Сян.

  Уже через тиждень після підписання пакту Німеччина атакувала Польщу, а наприкінці вересня радянські війська почали окупацію Західної України та Західної Білорусії.

  Як повідомляв 5.UA, від початку 2019 року на Київщині піротехніки знешкодили більш як тисячу боєприпасів часів Другої світової війни. 

  Попередній матеріал
  Моторошна аварія: внаслідок ДТП на Житомирщині загинуло 9 осіб, 10 травмовано
  Наступний матеріал
  Американський серіал "Чорнобиль" здобув три премії Emmy в Лос-Анджелесі
  Loading...

  Визнає свою провину: німецький фонд у Бердичеві відкрив меморіал жертвам Голокосту – сюжет

  Знайшли останки 200 осіб: уже третій рік пошуковці розкопують тіла полеглих у "Барвінківському котлі 1942-го"

  Вперше в історії: до України із США повернеться викрадена нацистами картина

  40 закордонних делегацій і табу на Путіна: в Польщі відбулися пам'ятні заходи до 80-х роковин початку Другої світової війни – репортаж

  80-річчя початку Другої світової війни: до Варшави приїхали понад 20 президентів

  Пам'ятні заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни – відео