Пам'ятні заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни у Польщі
Пам'ятні заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни у Польщі 5 канал

Пам'ятні заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни – відео

Читайте по-русски
Серед гостей і президент України Володимир Зеленський

Заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни. До Варшави прибули 40 іноземних делегацій. Серед гостей і президент України Володимир Зеленський.

У програмі – виступи Президента Польщі Анджея Дуди, Президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаера та віцепрезидента США Майкла Пенса. А також покладання квітів до Могили Невідомого солдата.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше, 1 вересня, президенти Польщі та Німеччини відкрили меморіальні заходи. Німецький лідер вибачився за події Другої світової війни. 

Церемонія покладання квітів відбулася і на півострові Вестерплатте, неподалік Гданська під керівництвом мера Олександри Дулькевич. Саме ці два міста першими атакувала Німеччина рано-вранці 1 вересня 1939 року. Вона почала бомбардувати Велюнь. А за кілька хвилин після цього нацистські війська напали на півострів Вестерплатте. Там збройні сили тримали оборону фортеці та стримували наступ з 1-го по 7- ме вересня.

Як відомо, загалом під час Другої світової війни загинуло від 50 до 80 мільйонів людей. За даними Інституту національної пам’яті, Україна втратила близько 14-ти мільйонів. Відповідно до Постанови Верховної Ради 1 вересня в Україні відзначають як "День пам’яті" з нагоди 80-х роковин початку Другої світової війни.

Попередній матеріал
"Університети мають стати місцем нових ідей": новообрана міністр освіти привітала українців із Днем знань – відео
Наступний матеріал
Промова Петра Порошенка з нагоди 50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії у Римі – відео
Loading...