50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії у Римі
50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії у Римі 5 канал

Промова Петра Порошенка з нагоди 50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії у Римі – відео

Читайте по-русски
Головна подія святкувань – Архиєрейська Божественна літургія. Її очолить Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами Синоду УГКЦ

"5 канал" транслює промову Петра Порошенка з нагоди 50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії, української святині в Римі.

Головна подія святкувань – Архиєрейська Божественна літургія. Її очолить Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами Синоду УГКЦ. А після літургії відбудеться освячення ювілейного хреста. З нагоди річниці його встановлять поруч із храмом. Програма паломництва передбачає також папську аудієнцію у Ватикані.

Напередодні паломники мали змогу відвідати музей-помешкання Патріарха Йосипа Сліпого, почитати книгу і переглянути фільм, присвячені його біографії. Саме Йосип Сліпий був ініціатором і зачинателем будівництва собору Святої Софії у другій половині ХХ століття. Патріарх Святослав із нагоди річниці записав відеозвернення, у якому закликав українців та українську діаспору взяти участь у святкуванні золотого ювілею храму, який, за його словами, став серцем українського світу і благовісником свободи. У заходах взяв участь і п'ятий президент України Петро Порошенко.

ОНОВЛЕННЯ. Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук сказав: "Наші владики, які цією літургією починаємо наш синод, хочемо зачерпнути з тої божественної примудрості, яка тут до нас промовляє. Хочемо набратися того невмирущого пророчого духа патріарха Йосифа. І хочемо скріпити внутрішню єдність українського світу, серце якого б'ється у Храмі Святої Софії".

А Петро Порошенко підкреслив: "Храм Софії Римської, який був заснований і побудогваний Патріархом Йосифом Сліпим, одразу після звільнення зі сталінських концтаборів, він дуже хотів бачити Україну вільною. І це є символ вільної України. Ця золота мозаїка – це є символом майбутнього України. І люди, які тут зібралися, люди моляться за мир. Люди моляться, щоб мир прийшов на багатостраждальну українську землю".

Як повідомляв 5.UA, у липні 2019 року понад 80 тисяч вірян з усієї України ходою відвідали "Зарваницю" на Тернопільщині

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Пам'ятні заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни – відео
Наступний матеріал
Зниження тарифів і вояж Богдана в Сен-Тропе: Зеленський дав інтерв'ю після 100 днів свого президенства
Loading...