Музей Помпеїв
Музей Помпеїв 5 канал

Античні фрески, коштовності та амулети: музей на руїнах Помпеїв відкрили після 40 років реставрації

Читайте по-русски
Хмара вулканічного попелу з Везувію накрила Помпеї майже 2 тисячі років тому – у 79 році

Античні фрески, коштовності та магічні амулети, що так і не вберегли стародавнє місто від трагічної загибелі. Колись усі ці речі належали жителям Помпеїв. Тепер – це унікальні експонати, що розповідають історію величі давньоримського міста.

Ці бронзові скульптури античних богів – свідки загибелі своїх власників. У стародавніх Помпеях фігури вважали покровителями домашнього затишку. Тож, намагаючись урятуватися від смертоносного виверження, містяни забирали їх із собою. Кілька століть скульптури спочивали разом із власниками, вкриті шаром попелу.

"Одна з експозицій присвячена моменту виверження. Ми ретельно відбирали артефакти, щоби можна було відчути весь драматизм подій 79-го року І століття", – розповів директор археологічного комплексу "Помпеї" Массімо Озанна.

У колекції музею – майже 160 експонатів. І всі дійшли до наших часів майже неушкодженими. Під шаром попелу предмети епохи І століття збереглися в первісному вигляді. Маршрут експозиції оповідає історію Помпеїв – від часів заснування і до дня загибелі. Тут відвідувачі можуть побачити частини розписаних фресками заможних вілл, а також предмети домашнього вжитку: срібні ложки, келихи й бронзові горщики.

"Музей розташований поблизу комплексу руїн. І кожен експонат відображає певний період існування Помпеїв. Саме завдяки цим артефактам ми знаємо, зокрема, яким був спосіб життя містян та який вигляд мали їхні помешкання", – пояснила кураторка експозиції Луана Тоніоло.

Музей на руїнах Помпеїв уперше відкрив свої двері для відвідувачів іще наприкінці XIX століття, та під час Другої світової війни будівля зазнала серйозних руйнувань. А після землетрусу в Неаполі у 1980 році Помпеї й геть закрили для відвідування. Тепер же музей повністю відреставрували.

"Цей музей має унікальну історію. Він був зруйнований бомбардуваннями у 1943-му. За 5 років Помпеї вдалося відбудувати. Та після землетрусу наприкінці XX століття тут влаштовували лише кілька тимчасових експозицій. І тільки тепер музей повноцінно відновив роботу", – зауважив директор комплексу Массімо Озанна.

Хмара вулканічного попелу з Везувію накрила Помпеї майже 2 тисячі років тому – у 79 році. Нині науковці дослідили лише дві третини території, де було розташоване місто. Через карантин в Італії нині Помпеї можуть відвідати лише мешканці регіону Кампанія. Це одна з головних туристичних визначних принад Апеннін. Тож у музеї сподіваються побачити натовпи туристів уже після пандемії.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
Влада повинна притягнути до відповідальності Дубінського і Деркача – адвокати Порошенка
Наступний матеріал
У "Нацкорпусі" заявили, що блокували під Харковом автобус "ОПЗЖ" із "тітушками"
Loading...

Урочисте шикування та відкриття музею: в Україні відзначають День Сухопутних військ ЗСУ

КМДА позивається до суду проти науковців – подробиці конфлікту

"Тут кров нашого сина": речі загиблих Героїв передали у військовий музей Львова

Обшуки та музей Революції Гідності, реклама від пропагандистів РФ – Ігор Пошивайло в "Є СЕНС"

Пам'ять про Голодомор: як українці віддали шану знищеним поколінням народу України

"Причина смерті – українець": як кияни вшановують пам'ять жертв Голодоморів