Свічка
Свічка "5 канал"/Олена Рибінська

"Причина смерті – українець": як кияни вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Читайте по-русски
Запалити свічку пам'яті о 16:00 закликають і тих, хто вдома

Причина смерті – українець. Саме такі записи в актах про смерть селян знайшли дослідники Голодомору в архівах Сумщини. Проте прикра помилка писаря відображає реальну причину загибелі мільйонів українців. В останню суботу листопада українці вшановують їхню пам'ять. За оцінками демографів, тоді страшною смертю померло близько чотирьох мільйонів українців. Проте Інститут національної пам'яті припускає, що загиблих удвічі більше. Історики довели: забирали не просто хліб – українців знищували як націю. Зараз біля Меморіалу жертв Голодомору, який кияни більше знають як Велетенська Свіча та пам'ятник дівчинці з колосками, перебуває кореспондентка "5 каналу" Олена Рибінська.

Без офіційних заходів цьогоріч. Однак кияни в роковини Голодомору-геноциду українського народу приходять до меморіалу пам'яті, віддають шану тим, кого цілеспрямовано винищували та вбивали, бо вони були українцями. Нині тут заплановані панахида священнослужителів різних конфесій, по тому о 16:00 буде загальнонаціональна хвилина мовчання, та запалення свічок.

Панахида
Панахида"5 канал"/Олена Рибінська

Запалити свічку пам'яті закликають і тих, хто вдома, виставивши їх у вікні. Інститут національної пам'яті на великому екрані біля меморіалу презентує документальні стрічки, історичні згадки та ролики, присвячені жахливим сторінкам Українського народу.

Вшанування пам'яті жертв Голодомору
Вшанування пам'яті жертв Голодомору"5 канал"/Олена Рибінська

Біля меморіалу голодомору геноциду нині понад сотню людей, вони приходять з дітьми, родинами. Кількість людей збільшується.

Вшанувати пам'ять прийшов і п'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко разом із дружиною Мариною. 

Петро і Марина Порошенки
Петро і Марина Порошенки"5 канал"/Олена Рибінська

Нагадаємо, в останню суботу листопада українці вшановують пам'ять жертв Uолодомору 1932-33 років, а також масових голодів на початку 1920-х та наприкінці 1940-х років.

Попередній матеріал
Чільник МОЗ Степанов одужав від COVID-19
Наступний матеріал
Андрій Халпахчі про кінофестиваль "Молодість" та фільм "Голод 33" – "Кінозлива" з Ірмою Вітовською
Loading...

Андрій Халпахчі про кінофестиваль "Молодість" та фільм "Голод 33" – "Кінозлива" з Ірмою Вітовською

В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

"З чого ж ти живеш? Чого не вмираєш?": Голодомор 1932-1933 років у спогадах і автентичних документах

"Нагадаємо, хто винен": у Львові люди вийшли на акцію пам'яті жертв Голодомору – відео

У Києві презентували проєкт "Голодомор: мозаїка історії" – відео

У Києві вандали намагалися зруйнувати скульптуру присвячену Голодомору