"Голодомор: мозаїка історії". Проєкт із такою назвою презентували у столиці. За два місяці команди музею Голодомору та Ukraїner об'їхали 9 областей України та записали 120 історій очевидців.
Під час експедиції вдалося знайти 66 місць масового поховання жертв геноциду. Також свідки Голодомору передали до музею унікальні речі, що мають родинну історію. Це весільна сорочка, хустки та посуд.
З усіма записаними історіями можна ознайомитися на музейному ресурсі "Свідчення" та переглянути деякі відео на ютуб-каналі Ukraїner.
"Найбільш цінним є те, що вік опитуваних був і 100, і 102 роки. Ми запитували в людей імена кривдників, імена рятівників, імена вбитих голодом", – каже Лариса Артеменко, кураторка проєкту "Голодомор: мозаїка історії".
"Правда про Голодомор має бути доступною, зрозумілою, і кожен українець має знати, що довелося українській нації пережити на шляху до свого самоутвердження", – наголошує Юлія Коцур, заступниця генерального директора Музею Голодомору-геноциду.
Нагадаємо, британське видання The Guardian внесло стрічку "Ціна правди" про Голодомор в Україні до списку найкращих фільмів року.