Голодомор 1932–1933
Голодомор 1932–1933 МВС

В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Читайте по-русски
Від Голодомору в 1930-х померло близько 4,5 млн українців – але в ІНПУ припускають, що загиблих могло бути удвічі більше

Із приспущеними державними прапори, проте без масштабних жалобних акцій – через пандемію. В останню суботу листопада українці вшановують пам'ять жертв голодомору 1932-33 років, а також масових голодів на початку 1920-х та наприкінці 1940-х років.

Втім керівники меморіальних організацій закликають українців утриматися під походів до пам'ятних знаків. У Києві на 15-ту годину запланована спільна панахида християнських церков біля Меморіалу жертв Голодомору. Її можна буде подивитися онлайн. А ще запалити вдома о 16-й годині свічку пам'яті.

Від Голодомору в 1930-х померло близько 4,5 млн українців, як порахували демографи. Проте Інститут національної пам'яті припускає, що загиблих могло бути й удвічі більше.

У 2006 році український парламент визнав голод геноцидом. Історики довели: забирали не просто хліб, українців знищували як націю. Станом на сьогодні майже 20 країн ухвалили подібні рішення.

Публічне заперечення Голодомору в Україні визнається наругою над пам'яттю жертв, але покарання за такі дії не передбачене. За підрахунками дослідників, лише 83% українців вважають голод геноцидом, решта – заперечують його штучне походження.

Дивіться також: Спогади про голод: до Національного музею Голодомору передали записи, які вилучили працівники КДБ

Попередній матеріал
Подолати коронакризу можуть науковці, а не влада – Совсун
Наступний матеріал
У Харкові вночі загорівся найбільший ринок України "Барабашово"
Loading...