Із приспущеними державними прапори, проте без масштабних жалобних акцій – через пандемію. В останню суботу листопада українці вшановують пам'ять жертв голодомору 1932-33 років, а також масових голодів на початку 1920-х та наприкінці 1940-х років.
Втім керівники меморіальних організацій закликають українців утриматися під походів до пам'ятних знаків. У Києві на 15-ту годину запланована спільна панахида християнських церков біля Меморіалу жертв Голодомору. Її можна буде подивитися онлайн. А ще запалити вдома о 16-й годині свічку пам'яті.
Як 28 листопада вшанувати пам'ять жертв #Голодомор в умовах карантину⤵️
— Remembrance Institute (@Uinp_gov_ua) 27 листопада 2020 р.
➡️о 16:00 долучитися до національної хвилини мовчання
➡️увечері засвітити у вікні свічку пам'яті
➡️після 12:00 по змозі та дотримуючись обмежень приходити до Меморіалу жертв Голодомору, щоб запалити лампадки pic.twitter.com/q7M8Setw63
Від Голодомору в 1930-х померло близько 4,5 млн українців, як порахували демографи. Проте Інститут національної пам'яті припускає, що загиблих могло бути й удвічі більше.
У 2006 році український парламент визнав голод геноцидом. Історики довели: забирали не просто хліб, українців знищували як націю. Станом на сьогодні майже 20 країн ухвалили подібні рішення.
Публічне заперечення Голодомору в Україні визнається наругою над пам'яттю жертв, але покарання за такі дії не передбачене. За підрахунками дослідників, лише 83% українців вважають голод геноцидом, решта – заперечують його штучне походження.
Дивіться також: Спогади про голод: до Національного музею Голодомору передали записи, які вилучили працівники КДБ