КМДА
КМДА instagram

КМДА позивається до суду проти науковців – подробиці конфлікту

Читайте по-русски
У відповідь до місцевої влади позивається музей історії України

Гроші чи наука? Київська влада позивається до київських археологів, яким роками здавала в оренду будівлі за символічну плату. Так було колись, тепер місто захотіло отримувати за це вже не символічні кошти, а їх у науковців немає і платити вони не можуть. Та й переїхати – нікуди. У конфлікті київської влади та підпорядкованих державі науковців розбирався журналіст "5 каналу" Петро Троць.

Будівля подільської археологічної експедиції – одна з найстаріших споруд Подолу. Її звели наприкінці 18 століття, і до нинішньої забудови вона стоїть під кутом, градусів на 20 – саме так проходили подільські вулиці до великої пожежі 1811-го та подальшого перепланування. Більш як 30 років тут працюють археологи.

На стінах двоповерхової будівлі на вулиці Сковороди фотографії найзнаковіших досліджень Подільської експедиції. Поруч – експозиція зі знахідок археологів. Можливо, що вже незабаром науковцям доведеться вирішувати більш приземлені питання, ніж їхнє дослідження: на початку листопада вони отримали повістку до суду. КМДА, яка роками здавала будівлю за символічну одну гривню, вимагає виселити археологів.

"Коли в нас закінчився дійсний договір оренди у 18 році, від нас почали вимагати підписати нові орендні умови, за якими інститут археології має сплачувати три відсотки від комерційної вартості цієї оренди. А це - мільйон триста тисяч на рік за два будинки. інститут археології є неприбутковою бюджетною організацією, і бюджет той що є не виконується, виконується на 70-80%", – каже завідувач відділу арехології Києва інституту археології НАНУ Всеволод Івакін.

Така сама ситуація з історичною будівлею по Володимирській, 3 – тут працює відділ дослідження археології Давньої Русі та Середньовіччя. Науковці кажуть – перебиратись їм нікуди. А ще залишається бібліотека...

Судитися з містом, але вже зі своєї ініціативи, збирається розташований по інший бік Володимирської музей історії України. За будівлю бібліотеки установа платила майже 120 тисяч гривень на рік. У травні щодо споруди на Пейзажній алеї завершилась орендна угода. Місто спочатку ніби взялось укладати нову, але далі - справа зупинилася. Тепер музей вимагає, щоби КМДА надала рахунки для сплати оренди.

"Нам надісланий був проект договору, підписаний нами, балансоутримувачами. Переданий на підписання власнику, департаменту, в межах строку дії ще того договору. У нас ще тривав той договір. Але ми були в процесі укладення нового. З цього часу ми надсилали листи, договір не повертали, тому ми змушені були звернутися до суду", – каже завідувачка юридичного відділу національного музею історії України Наталя Панченко.

У КМДА кажуть, що діють за законом, і не можуть задарма віддавати комунальну власність підпорядкованим державі установам. Вказують, що Академія наук, якій підпорядковуються археологи, сама здає за гроші чимало приміщень. Туди й пропонують перебиратися науковцям.

"Або надалі користуватися тими приміщеннями комунальної територіальної громади, якими вони звикли користуватися, але передбачати за це плату. Або переселятися в метри квадратні, які належать органами державної влади, тобто державну власність. Переселятися і там далі за одну гривню знаходитися", – каже заступник голови КМДА Олександр Харченко.

В обох установ, які мають претензії до КМДА, попереду – судові розгляди. Археологи свої аргументи Господарському суду наводитимуть уже всередині грудня.

Петро Троць, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
На Київщині фабрика ялинкових прикрас виготовляла іграшки для армії РФ: ветерани АТО вимагають утилізувати вироби
Наступний матеріал
Закарпатським угорцям знову надіслали погрози
Loading...

У Києві через аварію частина будинків може залишитися без води – список адрес

На місці працюють правоохоронці: до КМДА надійшло повідомлення про замінування (оновлено)

Київ піде на карантин вихідного дня – КМДА

Ситуація з COVID-19: у Києві посилять контроль за безпекою в метро

З 1 листопада на вулицях Києва вводять обмеження швидкості до 50 км/год – на яких саме

"Речі з квартир почали викидати": мешканці зруйнованого будинку на Позняках прийшли до КМДА