Маршрутка, автобус
Маршрутка, автобус 5 канал

Звужує права пільговиків: чому суд не підтримав видачу пільг на проїзд готівкою

Читайте по-русски
В Уряді обіцяють оскарження

Обмежувати кількість безплатних поїздок у громадському транспорті для пільговиків не можна – таким є рішення Окружного адміністративного суду Києва. Позивач оскаржував один із пунктів постанови Уряду про монетизацію пільг на проїзд. Згідно з нею, гроші пільговикам мають видавати готівкою. З розрахунку 30 поїздок на місяць. Саме це суд визнав незаконним. В Уряді обіцяють оскарження.

Пані Зиновія мешкає у Моршині на Львівщині. Очолює місцеве товариство людей з інвалідністю. Його члени безплатно їздять у громадському транспорті. У самому Моршині маршруток немає, тож пільги мають на міжміські маршрути. Торік міська влада гроші пільговикам видавала готівкою - 165 гривень на місяць. 

"Нам подобалося. Чому? Тому що іноді сідаєш в автобус і чуєш такі неприємні речі, та вже поїздка неприємна. І щоб до нас відносилися, як до людей повносправних", – розповідає Зиновія Кецик, голова товариства людей з інвалідністю м. Моршин.  

Торік моршинська влада монетизувала пільги на проїзд, бо мали суперечки з перевізниками. Втім уже цього року від ідеї видавати готівку на руки відмовилися.

"Переваги для цієї монетизації є тільки практично для тих, хто не їздить. Ті ж, хто часто користується, то ми якоюсь мірою звужуємо їхні права, бо обмежуємо кількість безкоштовних поїздок. Ось це і головна причина, чому ми відмовилися від цього у 2019 році", – пояснює Моршинський міський голова Руслан Ільницький. 

Постанову про монетизацію пільг на проїзд Уряд ухвалив ще торік у березні. Згідно з документом, кількість пільгових поїздок обмежили до 30-ти на місяць. Така математика не задовольнила ні місцеву владу, ні перевізників, ані самих пільговиків.

"Ця тема дуже хороша і корисна і для перевізників, і для пасажирів. Але ця постанова Кабміну є мертвонародженою і навряд чи запрацює в Україні", – запевняє голова перевізників України Валентин Демчук. 

Чи не найбільше пільговиків з-поміж усіх українських міст – у Києві. Міська влада нарахувала таких 800 тисяч. Однак попри таку високу цифру монетизацію пільг на проїзд столиця так і не запровадила.

Бо для пасажирів це не вигідно, – каже міська влада. І додає, що якби розраховували суму компенсації за схемою, яку пропонує Уряд, то на руки пільговики отримували б по 240 гривень на місяць.

"Місто Київ одразу не прийняло цю політику. У місті працює картка киянина і ми за нею відшкодовуємо кількість поїздок не лімітовано", – наголошує заступник директора департаменту соціальної політики Києва Максим Бученко.

Зрештою пільговики підготували позов і оскаржили постанову Кабінету Міністрів. Суд постановив: обмежувати кількість безоплатних поїздок не можна.

"Ми дізналися про це рішення зі ЗМІ. Ознайомлюємося", – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

В Уряді пообіцяли: підготують апеляцію, бо свою постанову вважають законною.

Сергій Барбу, Марта Шикула, Олександр Горнейчук, "5 канал".

 

 

Попередній матеріал
Прес-конференція "Хто за кого проголосував: демографічні результати Національного екзит-полуʼ2019" – трансляція
Наступний матеріал
Будемо дотримуватися політичної нейтральності до обох кандидатів у президенти – МВС
Loading...

У Смілі онкохворі та ветерани не отримують пільгові ліки: чому не виписують рецептів

У Кропивницькому скасували пільги для дітей АТОвців: родини бійців вийшли з протестом

Рада надала статус "учасників бойових дій" воїнам ОУН та УПА

"Е-ветеран" та повний перегляд пільг: за що найперше візьметься Міністерство у справах ветеранів

У Черкасах скандал: водій маршрутки силою вигнав підлітка з інвалідністю

"Живі гроші" на рахунок: в Україні починається повна монетизація субсидій