Ірина Фріз
Ірина Фріз \"Повернись живим\"

"Е-ветеран" та повний перегляд пільг: за що найперше візьметься Міністерство у справах ветеранів

Усі без винятку пільги переглядатимуть після створення Єдиного державного реєстру ветеранів

Новостворене Міністерство у справах ветеранів планує взятися за перегляд усіх пільг, які надають цій категорії громадян. Але робити це планують лише після громадських обговорень за участі ветеранських організацій. Про таке розповіла голова відомства Ірина Фріз в інтерв'ю "Повернися живим".

За її словами, пільги переглядатимуть після створення Єдиного державного реєстру ветеранів та платформи "Е-ветеран".

"Ми точно переглядатимемо всі пільги. І робитимемо це шляхом широкого громадського обговорення з ветеранськими організаціями. Я не буду сама щось сидіти і визначати, що потрібно, а що не потрібно. Я проситиму ветеранські організації сісти за один стіл без камер і з’ясувати всі питання, що стосуються реєстру пільг. Ми пропонуємо його актуалізувати", – зазначила Фріз.

Також міністр пояснила: нині в переліку існують "мертві пільги", на які так само виділяються бюджетні кошти.

"Ми маємо це все впорядкувати. Повторюся, винятково через громадське обговорення з ветеранськими організаціями", – наголошує співрозмовниця.

Водночас глава відомства запевняє, що розділяти кадрових військових і мобілізованих ветеранів не будуть. "Міністерство захищатиме інтереси всіх без винятку ветеранів – миротворчих місій, бойових дій, війн", – наголосила міністр.

Крім того, Фріз зазначила: в Україні недоцільно поділяти ветеранів за різними війнами і миротворчими операціями.

"Я за те, щоб ветеранський рух розвивався. Переважна більшість ветеранів є зараз учасниками російсько-української війни. Здебільшого це досить молоді люди, яким потрібно дати шанс реалізувати себе не лише на фронті, а й у цивільному житті. Але поділяти ветеранів Міністерство з питань ветеранів не буде. Я думаю, що від цього безпосередньо залежить єдність ветеранського руху", – зауважила вона.

Як повідомляв 5.UA, 22 листопада Верховна Рада підтримала подання прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про призначення міністром у справах ветеранів нардепа від фракції "Блок Петра Порошенка" Ірини Фріз. Рішення підтримали 270 депутатів.

28 листопада уряд ухвалив рішення про створення Міністерства, а вже наступного дня було отримано реєстраційний номер у Мін'юсті. 

Дивіться  також фотогалерею за темою:

Крізь холод та спеку: в Києві ветерани-армійці зійшлися в спортивному протистоянні Legion Run

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Загублений у джунглях Конго: історія порятунку миротворця з Малаві українськими військовими
Наступний матеріал
Служба зайнятості і Мін'юст знайшли спільне рішення стосовно боржників аліментів
Loading...