Олександра (Оля) Гнатюк
Олександра (Оля) Гнатюк litakcent.com

"ЗА ЧАЙ.COM": польська українознавець Олександра (Оля) Гнатюк в ефірі "5 каналу"

  • Анонс
Сьогодні о 23:10 на "5 каналі" поміркуємо, чи можуть маргінальні ксенофобські кола та праві популісти знищити польсько-український діалог

"Наша гостя – професор Інституту славістики Польської академії наук та Києво-Могилянської академії Олександра Гнатюк. Працювала радником із питань культури й науки посольства Польщі в Україні. Автор книги "Прощання з імперією. Українські дискусії про ідентичність", яка отримала нагороду ім. Єжи Ґєдройця (2003) та нагороду Східного огляду (2004) і була перекладена українською в 2005. Є членкинею польського та українського ПЕН-клубів. Завдяки перекладам Олі Гнатюк польський читач отримав сучасну бібліотеку: Юрія Андруховича "Rekreacje" та "Erz-herz-perc", Юрія Іздрика "Wozzeck", Наталії Яковенко "Historia Ukrainy", Юрія Андруховича "Perwerzja" та "Ostatnie terytorium", Миколи Рябчука "Od Małorosji do Ukrainy", а ще поезію Ігоря Калинця, Василя Голобородька, етнографічні дослідження гуцульського та лемківського фольклору. Нагороджена Кавалерським Хрестом Ордена Відродження Польщі.

Чи можуть маргінальні ксенофобські кола та праві популісти знищити польсько-український діалог, спекуляція історичним мартирологом чи порозуміння, польський досвід десовєтизації та люстрації – чи варто переймати його українцям, як справуються польські реформатори на українській ниві корупції. Почаюємо з Олександрою (Олею) Гнатюк нині", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Тож не пропустіть, сьогодні у програмі "ЗА ЧАЙ.COM" польська дослідниця в галузі українознавства, перекладачка та популяризаторка української літератури Олександра Гнатюк (часто підписується як Оля Гнатюк).

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті о 23:10 23 травня 2017 року.

Попередній матеріал
Трагедія в Манчестері: ЄС і НАТО допоможуть Британії боротися з тероризмом
Наступний матеріал
Поліція Великої Британії встановила, хто здійснив теракт у Манчестері
Loading...

"ЗА ЧАЙ.COM": дослідник та письменник Олег-Сандро Панфілов у ефірі "5 каналу"

Один з перших рокерів СРСР: У часи "совка" ми не були дисидентами - ми просто знали, що Україна буде

"ЗА ЧАЙ.COM": один з перших рокерів СРСР Віктор Морозов в ефірі "5 каналу"

Мандрівник: Мандри лікують навіть запущені форми "хронічного совка"

"ЗА ЧАЙ.COM": "феєричний" бізнесмен-мандрівник-ведучий Ігор Захаренко в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": лідер гурту Ot Vinta! і талановитий карикатурист Юрій Журавель в ефірі "5 каналу"