"З війни – у бізнес": історія гранатометника, що на півдорозі до власної мережі кафе

"5 канал" продовжує серію розповідей про успішні приклади повернення військовослужбовців до мирного життя за допомогою відкриття власної справи. Герой сьогоднішньої розповіді – Богдан Балабан, який відкрив у Львові власну кав'ярню

І хоч зізнається – раніше уявити себе не міг у ролі кухара, проте щоденну працю на власну користь вважає чи не єдиним шляхом адаптуватися до мирного життя.

"Доброго дня, вітаю в "Зигзагу". Що бажаєте?" – ще півроку тому цей усміхнений бармен був влучним гранатометником полку "Азов". Після повернення з війни Богдан Балабан довго не знав, куди податися. У центрі зайнятості хлопцеві запропонували пройти бізнес-курси та дали стартовий капітал на відкриття власної справи.

Сам власник кафе розповідає: "Допомагали нам наші дружини, дівчата. Попробували і досить непогано у нас вийшли сендвічі. Всі почали їх хвалити і ми почали розвивати сендвічі. Так вийшло і з напоями, кавами. Ми поступово набиралися досвіду… Я ненавиджу готувати. Ніколи не міг подумати, що коли-небудь я буду робити якісь хот-доги чи сандвічі. Я навіть уявити не міг, що це буде моє майбутнє".

За час роботи з'явилися і постійні відвідувачі. "Приємно, коли бійці, які повертаються зі сходу, знаходять себе в чомусь, реалізуються в мирному житті. Це, можливо, відволікає від того, що було там", – вважає Андрій Каратник.

До втілення бізнес-ідеї долучилася й дружина Богдана – разом формують меню. Вікторія впевнена: "Робота в кафе – це, напевно, найкращий варіант, який би міг бути. Я бачу, що йому дуже подобається, він старається, живе цим кафе. Якби кафе не було, швидше за все він, напевно, відсидів би якийсь період вдома просто, відпочив трошки, і за деякий час знову повернувся в АТО".

/
/
/

А про зону АТО демобілізований боєць згадує часто. У складі "Азова" Богдан був 2,5 роки. Воював за Широкине, Мар'їнку, Гранітне та Докучаєвськ. Богдан зізнається – й досі хоче повернутися на передову: "Це найкращий період у моєму житті. Це дуже великий досвід і дуже хороший досвід. Як би це не звучало, але війна нас вчить. Я переусвідомив своє життя, поміняв свідомість, почав цінувати деталі".

/
/
/

Але спершу каже, що має завершити справи у Львові. Планує відкриття цілої мережі кафе.

/
/
/

"В мене був досить такий довгий руйнівний період. Причина була тільки в тому, що я не бачив себе, я не бачив майбутнє. Я не хотів повертатися до звичайної роботи, я не хотів кожного дня працювати… Потрібно працювати, тільки працювати. Бо коли ми нічого не робимо – в нас занадто багато думок в голові. Нам просто треба посвятити себе якісь справі, якомусь хобі, знайти себе".

/
/
/

Марта Шикула, Євген Радіон , "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Мужність та сила української армії: як захисники готуються до параду - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Всесвітній день котів - топ маловідомих фактів про "пухнастих вусатиків"
Наступний матеріал
Масове знищення мирних українців есесівцями та угорськими жандармами: 75-ті роковини Корюківської трагедії